Zimák opět otáčel, Grizzlies porazili Divou Báru

lvizimak6koloHokejisté týmu HC Zimák Jičín se pomalu stávají specialisty na 3. třetiny. Potvrdili to už třetí utkáním v řadě a tentokrát to "odnesli" Novobydžovští Lvi. Skóre v 11. minutě otevřel Jan Lihan. Zimák si našel odpověď v 16. minutě, kdy se po samostatném úniku prosadil Radek Drusan, jenže ve 26. minutě byl stav skóre již 3:1 pro domácí Lvi, když se postupně prosadili Jakub Gottwald a znovu Lihan. Za tohoto stavu se šlo do kabin a na tahu byli tentokrát hosté.

A obrat se zdařil i v tomto utkání. Pouhých 39 vtěřin po startu 3. třetiny snížil Marek Lukáč a v 51. minutě rozjel tento hráč akci, na jejímž konci stála známá dvojice Žďárský, Kubíček - 3:3. Obrat dokonal svým druhým gólem Radek Drusan a protože zmrazení Lvi se již do konce utkání neprosadili, zůstává Zimák nejen vedoucím týmem skupiny "A", ale v šesti odehraných kolech doposud neztratil ani jediný bod.

Druhý pondělní zápas nenabídl tak velkolepou podívanou, zato se vyznamenali obrany obou soupeřů. Zejména ta týmu Grey Grizzlies Hořice byla téměř bezchybná a bíločervení na ni postavili cestu k vítězství. Po brankách Běliny, Čiháka a Erbena bylo téměř rozhodnuto. Za Divou Báru se prosadil pouze Milan Rosůlek, který v 43. minutě v pádu překonal skvěle chytajícího debutanta v brance Grizzlies, Miroslava Valentu. Hořice se tak v tabulce dotáhli právě na svého soupeře, který má však k dobru ještě "rozehrané utkání" s Novým Bydžovem.