Holín v prvním finále přehrál Sklepy

Finále odstartovalo ve velkém stylu a za poměrně slušného zájmu diváků. Holín "na svém ledě" přivítal Novopacké Sklepy, které jsou obohaceny o auru vyřazení velkého favorita HC Zimák Jičín. Jediný tým z dvaceti účastníků jičínské hokejové ligy, jež je na Jičínském zimním stadionu, familiérně přezdívaném Rumcajs Aréna, hostem (domácí utkání hraje v Nové Pace), začal hned v úvodu velkou šancí, kterou však neproměnil, což mohlo dát ráz dalšímu průběhu utkání. Holín se začal více koncentrovat a podíl brankových příležitostí se pomalu přesouval v jeho prospěch.

Do konce první třetiny vstřelil dvě branky, a když v té druhé přidal další tři, málokdo pochyboval o jeho úspěchu v prvním utkání finálové série. Sklepy se v závěrečné periodě nevzdaly a stihli ještě snížit na konečných 3-6 ze svého pohledu. Nyní se série přesouvá do Nové Paky.

Jak je již psáno výše, Holín byl z prvu pod tlakem, ze kterého se však vymanil během tří minut ve druhé polovině druhé třetiny. Jako první se z blízka prosadil Milan Šobek a pohé tři minuty později po závaru starší z bratrů Hlavatých - Jaroslav. Sklepy byly lehce opaření a toho využil ve 26. minutě znovu Milan Šobek, který asistoval i u druhé branky. Stav 3-0 vyvrcholil v lehkou frustraci, která se projevila ve 28. minutě, kdy dostal trest ve hře Zdeněk Augusta ze Sklepů. Důvodem trestu bylo kopnutí protihráče. Augusta oslabil svůj tým na pět minut, z čehož trestal po odrazu puku od zadního mantinelu Lukáš Hlavatý, navíc si již v letošní sezoně s největší pravděpodobností nezahraje, neboť trest TH znamená v nejmírnějších případech stop na příští dvě utkání.

Holín tedy využil pětiminutovou přesilovku jen jednou, ale v závěrečné minutě druhé třetiny se trefil ještě jednou Lukáš Hlavatý. Malou naději chytly Sklepy v čase 40:00, kdy byl vyloučen Petr Daňo a novopačtí začínali třetí třetinu přesilovou hrou.

V čase 40:52 ji využil Martin Petráček a dal Sklepům malou jiskřičku naděje. Další rychlý gól již nepadl a utkání se rychle přehouplo do 50. minuty. V té dovršil svůj hattrick Lukáš Hlavatý a naděje pro toto utkání Sklepům zhasla. Dohrávalo se v tempu, přestože o osudu klání bylo již zřejmě rozhodnuto. V 53. minutě ještě snížil Vojta Žilák, po zvláštní teči od jednoho z polařů a vteřinu před koncem ještě z nějakého důvodu (asi z radosti z výhry) zavěsil puk do vlastní branky brankář Holína Ondřej Barkman.

Nyní se série stěhuje do Nové Paky a karty jsou rozdány jasně. Sklepy musí zvítězit, v opačném případě bude vítěz Okresní (spíše Jičínské) hokejové ligy opět korunován v Nové Pace, stejně jako v případě posledního ročníku.