Finálový souboj Holín - Sklepy začíná již dnes

Rozdílná základní část, různé semifinálové boje, přesto se oba probojovali až do finále. Souboj mezi HC Holín a HC Sklepy TEAM Nová Paka startuje už dnes, v úterý 19. března 2013 ve 20.00 v Rumcajs Aréně v Jičíně. Všichni diváci jsou samozřejmě vítáni, vstupné pochopitelně zdarma.

Novopacké Sklepy zvládli semifinálový souboj překvapivě ve dvou utkáních a vyřadily obhájce prvenství i suverénního vítěze základní části - HC Zimák Jičín. Obě utkání vyzněla velmi těsně ve prospěch Sklepů, a to 5-4 v Nové Pace a 2-1 v Jičínské odvetě. Holín měl cestu do finále těžší a z jeho souboje s Divou Bárou postoupil ten šťastnější. Nakonec rozhodlo až utkání číslo tři.

Cesty týmů do finále

HC Zimák Jičín - HC Sklepy TEAM Nová Paka

První, kdo odstartoval letošní Play-off byl tento souboj v rámci Skupiny "A". V době, kdy se ještě v rámci nižší skupiny odehrávalo poslední kolo, nastupoval už vítěz základní části Zimák na stadionu v Nové Pace k utkání prvního semifinále. Hosté nastoupili v silné sestavě, ale poslední dvouminutovka druhé třetiny a tři inkasované branky je poslali téměř do kolen. Poslední třetinu sice ovládl, ale ani závěrečný tlak nestačil na více, než na snížení na konečných 4-5.

Favorit si ale vyřazení nepřipouštěl a k odvetě do Jičína nastoupil opět sebevědomě. Znovu se ujal vedení, když Aleš Kubíček jako jediný pokračoval ve zdánlivě jistě přerušené hře a stejně jako rozhodčí viděl volně ležící puk v brankovišti, neměl ho problém do branky poslat. Vedení 1-0 však v Play-off nic neznamená a věděly to i Sklepy. Nejprve David Musil zužitkoval nahrávku Ladislava Knapa a o chvíli později z brejku otočil vývoj utkání na 2-1 Ladislav Knap sám. Zimák poté tlačil, dokonce dostal puk i do branky, ale rozhodčí gól neuznali. Nepomohl ani drtivý závěrečný tlak a Sklepy tak překvapivě vyřadily favorita celé soutěže hned ve dvou utkáních a finále si zajistily téměř týden předem.

HC Holín - HC Divá Bára

Divá Bára nepůsobila v úvodu sezony jistým dojmem a i přes vítězství na jejím startu se postupně propadala tabulkou níže. Postupně však přibrala i několik posil a na konci sezony se zaslouženě vyhřívala na třetím místě. Holín zvládl celou základní část v poklidu a přes občasné výkyvy formy si postup zajistil dlouho před jejím koncem. V prvním semifinále se Divá Bára dostala do vedení jako první, ale Holín rychle vyrovnal. Na začátku třetí třetiny Holín vstřelil tři posobě jdoucí branky a odskočil na 4-1. Bára stihla snížit, ale branka na 4-3 přišla až 18 vteřin před koncem utkání. Vedení se ujal Holín.

Soupiska Divé Báry před druhým kláním byla pořádně vybrakovaná a chybělo hodně opor. Holín, který nastoupil v plné, útočně laděné sestavě, byl jasným favoritem. Tím spíše, když se po 33 sekundách ujal vedení, zdála se být práce jednoduchá. Ale pak hosté usnuli na vavřínech a Divá Bára trestala. Do konce první třetiny otočila na 2-1 a před přestávkou byl stav už 3-1. Holín se snažil, ale přes dlouhou řadu šancí, nedokázal vstřelit branku. Snížení přišlo vcelku včas, v čase 47:13, ale to bylo vše. Holín další branku nevstřelil, naopak se v poslední minutě prosadil Milan Rosůlek, završil na 4-2 a poslal celé semifinále do třetího dějství.

Do rozhodujícího utkání nastoupila Divá Bára s tím nejlepším, co má. Nechyběli ani Jan Fejfar a Radim Vaníček, a právě první jmenovaný otevřel skóre tvrdou střelou přímo do růžku branky. Jenže, jak se později ukázalo, ten kdo otevřel skóre, vždy prohrál. Zvrat nastal na začátku druhé třetiny, když ze střední vzdálenosti propálil gólmana Petr Daňo. Poté z otočky mezi brankařovy betony poslal puk Jarda Hlavatý. A o chviličku později už byl stav 3-1. Ve 33. minutě snížil od modré Tomáš Mikolášek, jehož střelu cloněný brankář Barkman neměl šanci vidět. Ve třetí periodě už Divá Bára neměla tolik brankových příležitostí a jediným, kdo skóroval byl Lukáš Hlavatý z Holína. Jeho tým zvítězil 4-2 a po třech letech opět postoupil do finále.