Play-off odstartovalo vítězstvím Sklepů

ilustrační fotoOproti původnímu plánu začalo semifinále Play-off Skupiny "A" už v neděli 10. března, a to na stadionu v Nové Pace. Důvodem byl mimo jiné i nabitý program ve středu, kdy se zde mělo hrát utkání číslo 2 v rámci semifinálové duelu HC Zimák Jičín - HC Sklepy TEAM Nová Paka. Packý tým dokázal jasného vítěze základní části překvapit a zvítězil těsně 5-4.

Ve druhém semifinále přivítal Holín nevyzpytatelnou Divou Báru a první dvě třetiny utkání připomínali stoletou válku i s dobývaním středověkých hradů. Stav 1-1 tomu více než nasvědčuje a dominance brankářů byla nadevším. Ve 3. třetině se obrázek hry změnil a nakonec Holín zvítězil 4-3.

Utkání v Nové Pace nabídlo souboj vyšší třídy, kde oba týmy nastoupili s hvězdnými sestavami. Do vedení se dostaly Sklepy, když se ve 3. minutě utrhl obraně David Musil a gólově zakončil. Zimák stav zásluhou Lukáše Žďárského v první a Michaela Lence ve druhé třetině otočil, ale pak nastala z pohledu hostí dvouminutovka hrůzy.

Během ní se v čase 38:07 prosadil tečí střely Červeného Jiří Chudoba, v čase 38:25 dlouhonosnou střelou Martin Vencl a pohé tři vteřiny před koncem druhé třetiny ještě po kombinaci Martin Petráček. To byla rána do vazu, ze které se Zimák již nevzpamatoval a přestože dokázal ještě korigovat stav na konečných 5-4, první bod si připisují Novopacké Sklepy.

Utkání v Jičíně bylo opatrnější a branku Jiřího Vraštila ze 13. minuty, který se protáhl mezi dvěma beky Holína, rychle neutralizoval také po úniku Jarda Hlavatý. Poté dominovali hlavně brankáři, kteří od té chvíle nepustili za svá záda ani jeden puk, přestože šance na vstřelení branky měly oba kluby.

I zde nastal zlom okolo přestávky na úpravu ledu. Narozdíl o Nové Paky to však bylo až po ní. V čase 40:52 projel po pravém křídle až za obranu soupeře bek Petr Daňo a zkušeně propálil brankáře. Ve 47. minutě střílel Petr Daňo po vyhraném buly, Vojta Mašek jeho ránu lehce tečoval a dezorientovaná obrana Divé Báry si puk dopravila do branky sama. O pouhých 78 vteřin později se Lukáš Hlavatý protáhl po levém křídle, brankář jeho střelu zneškodnil, ale na dorážku Vojty Maška už byl krátký a ten tak mohl vsítit vítěznou branku, v té době ještě na 4-1.

Divá Bára utkání ale nevzdala a v 55. minutě po závaru zaúřadovala nikým nehlídaná dvojice Rosůlek - Petera a druhý jmenovaný zavěsil. Holín si vedení hlídal, ale minutu a 10 sekund před koncem byl za podražení vyloučen Vojta Mašek a hosté odvolali brankáře, aby mohli hrát přesilovku 6 na 4. Osmnáct sekund před koncem ji využil Jan Starý, když jeho střelu omylem lehce přizvedl bránící Václav Šobek. Další branku si ale Holín již vstřelit nenechal a nakonec se ujal vedení 1-0 v sérii po výhře 4-3.