Město Nová Paka

FOTO JHL na Zonerama

Interliga - kanadské body

Základní část sezony je u konce

ilustrační fotoTa část sezony, jíž se účastní všech dvacet týmů z obou soutěží Jičínské hokejové ligy, dospěla ke svému konci. Stalo se tak v neděli 10. března, kdy byly na programu poslední čtyři utkání Skupiny "B". Úplný závěr téměř pětiměsíční fáze pak obstaralo utkání HC Běchary - HC Robousy. Sezona tímto dnem skončila pro šest celků. Ze Skupiny "A" se již dříve rozhodlo o tom, že nepostoupí Lvi z Nové Bydžova a Grey Grizzlies Hořice. Skupinu "B", v níž působí 14 celků opustili čtyři z nich - Zmijozel, Lužany, Blata a Běchary.

Nyní je na programu Play-off, čili druhá fáze soutěže, která trvá pouze 14 dní, ale za to rozhodne o celé sezoně. Všem týmům, kteří postoupili gratulujeme a těm, co to nedokázali vzkazujeme, že v říjnu je tu další sezona populární soutěže a opět zde budou všichni vítáni.

Již ve středu se rozhodlo o posledních postupujících do různých fázi Play-off, a tak byly závěrečné dny základních částí pouze bojem o lepší pozice. Zajímavý soboj nabídla sobota, kdy se střetli Hastrmani s Libáňí. Libáň sice nastoupila bez Jiřího Hubínka, ale přesto dokázala svého soupeře porazit 5-3 a přeskočit ho v tabulce. Ve čtvrtfinále si oba kluby souboj zopakují a dá se předpokládat, že právě ten bude jedním z nejzajímavějších.

Nakonec o šest bodů vyhrál základní část Zimák, který i v posledním utkání zvítězil, tentokrát 6-2 nad Grey Grizzlies. V tabulce to však již nic nemění.

Nedělní souboje nabídli rozmanitý program Skupiny "B". Nejprve se dopoledne utkal Pěnčín s Lužany, kteří hájili vítěznou sérii čtyř výher. Tentokrát však nedostali šanci a podlehli 1-8. Pěnčín čekal na další vývoj ve skupině a dočkal se překvapení. Blata nastoupili proti Chomuticím pouze v 7 hráčích, ale přesto je dokázali porazit 4-3. Druhé vítězství v sezoně přišlo právě včas, aby si pojistili předposlední místo před Běchary.

Následovalo utkání mezi Železnicí a Dobrou Vodou, ve kterém se ani jeden tým nemohl posunout tabulkou. Železnice i přes porážku 4-5 obsadila první místo, naopak Dobrá Voda musí do osmifinále, kde ji čekají Chomutice. Za Železnici nenastoupil Lukáš Karban, který bojoval za Zimák v prvním semifinále na ledě v Nové Pace a dal tak mizivou šanci Jakubu Víchovi z Robous, aby ho přeskočil v kanadském bodování.

Robousy získaly shodou náhod možnost, že obsadí devátou příčku, ale k tomu potřebovaly bodovat s Běchary. První dvě třetiny bylo utkání spíše plácanou a Běchary místy soupeře zmáčkly a před přestávkou byl stav 2-2. Po přestávce se však hra naprosto změnila a Robousy svého soupeře rozstřílely 10-0, aby v poslední třetině sezony obstaraly jediný dvouciferný výsledek. Jakub Vích se na tom podílel šesti body, což je přesně tolik, kolik potřeboval k vyrovnání účtu Lukáše Karbana. Díky většímu počtu vstřelených branek ho pak těsně přeskočil.