Zimák poprvé poražen, a hned dvakrát

Asi málokdo by čekal, že z víkendového dvojutkání nevybojuje tým HC Zimák, doposud neporažený vedoucí tým Skupiny "A", ani jeden bod. Po remíze 2-2 s Grey Grizzlies Hořice v 10. kole, přišla první letošní porážka v kole číslo 14. Zimák v něm bojoval s Holínem, který je v tabulce na druhém místě. Předchozí dvě střetnutí Zimák vyhrál, ale zejména v prvním utkání musel o vítězství tvrdě bojovat.

Do tohoto utkání nastoupil bez několika opor, i tak však měl na lavičce více hráčů než Holín. A dostal se i do vedení. Skóre otevřel v 6. minutě Erik Body, když bezchybně proměnil nabídku Drusana.

Utkání se hrálo velmi opatrně a také čistě. Za celou dobu byl vyloučen pouze jediný hráč a i proto je potřeba poděkovat nejen oběma celkům, ale i rozhodčím, kteří se předvedli na úrovni.

Zlomová situace nastala v čase 24:36, kdy polosamostatný nájezd Jardy Hlavatého, po němž puk zůstal na betonu brankáře, dorazil jeho bratr Lukáš a vyrovnal na 1-1. Domácí vehementně protestovali, no rozhodčí své rozhodnutí nezměnili a branku uznali. O dvě a půl minuty později si bratři souhru zopakovali, avšak tentokrát použili kombinaci. Po dvou třetinách byl stav 1-2 ve prospěch Holína. Hned po návratu z kabin vybojoval Tomáš Buchar puk za brankou a Radek Drusan obkroužil branku a u tyčky propasíroval puk za brankáře.

Holín to však nezlomilo a iniciativu převzal on. Během následujících osmi minut vstřelil dvě branky. Nejprve Jaroslav Hlavatý a poté dovršil hattrick Lukáš Hlavatý, když oba našli mezeru ve výstroji jinak skvěle chytajícího brankáře Třísky. Snížení Zdendy Jiráska v 54. minutě přišlo ve správnou chvíli, aby mohl Zimák předvést svůj obvyklý závěrečný drtivý tlak, ale ten se tentokrát nedostavil, Holín si vcelku snadno vedení pohlídal a zvítězil.

Sklepy TEAM  -  Zimák

Tento duel jsem bohužel neměl možnost vidět na vlastní oči, ale z vyprávění a z oficiálních stránek novopackého klubu se dalo vyčíst několik indicií. Cituji ze stránek Sklepů: "Soupeř měl včera zápas, ve kterém poprvé letos prohrál - s Holínem, navíc po zápase chlapci tužili tým takovým způsobem, že se jim ráno nevstávalo moc dobře a ani k našemu zápasu (začátek ve 12:15) nepřistupovali mnozí s nadšením. Navíc jich přijelo pouhých osm do pole, zatímco nás nastoupilo do pole dvanáct." A to jsou asi nejdůležitější fakta.

Sklepy se do vední dostali v 19. minutě zásluhou Kracíka. Ve 25. minutě vyrovnal střelec Zimáku posledních dní Zdeněk Jirásek, ale to bylo ze strany jeho týmu vše. Poté se prosazovali už jen hráči Sklepů a uštědřili svému soupeři vysokou porážku, která se zastavila až za stavu 8-1. Takový debakl nikdo neočekával, ale puk je malý, branka velká (někdy až moc). A možná nemuselo u thoto stavu zůsta. Opět citace: "Konečných 8:1 je pro soupeře ještě milosrdných, byl tentokrát "zralý" na mnohem větší příděl. Ale body jsou doma, i když se s nima moc nepočítalo, takže spokojenost."

Situace v tabulce se moc nezměnila. Hořice sice porazili Nový Bydžov, ale s 9 body stále ztrácí na postup tři body. Lvi jsou o bod poslední a Sklepy si prohrou s Divou Bárou také moc nepomohli. Pořadí v čele po 14 kolech je následující - Zimák stále vede, a to s pohodlným náskokem 5 bodů (ale neměl by s ním takto mrhat). Druhý Holín se zápas od zápasu přibližuje jistotě postupu, ale 18 bodů jistotu ještě neznamená. Třetí Bára si v posledních kolech dost pomohla a nyní má na postup náskok 5 bodů. Sklepy musí ještě hodně bojovata a první příležitost budou mít dnes (strředa 30. ledna), kdy hostí opět na svém ledě Novobydžovské Lvy.