Sklepy deklasovali Grey Grizzlies

Poté, co si Sklepy poradili při nedělním dopoledni s Divou Bárou, na vlastním ledě v Nové Pace, zavítali k pondělnímu utkání proti Grey Grizzlies, tantokrát na jičínský led. Třetí třetinu v Pace ovládli 2-0 a mohli si tak připsat dva body za vítězství 4-2. Ve stejném duchu vstoupili i do utkání v Jičíně. Svého soupeře systematicky ničili a po 17 minutách již vedli 4-0. Hráči Sklepů i nadále vládli před oběma brankami a i když se hra trochu uklidnila, přehodil Petráček brankáře v čase 40:00 a zvýšil už na 6-0. A ani tento stav nebyl pro hosty z Nové Paky uspokojující.

Během prvních osmi minut třetí třetiny vsítili ještě tři branky a až devítigólový rozdíl utnul jejich enormní snahu os skórování. Ke slovu se konečně dostali i Hořice, ale do konce stihli už jen snížit na 2-9 a pro tentokrát ztratili se svým soupeřem těsný kontakt v tabulce.

Zpravodajství z ostatním víkendových utkání

Dvě utkání Sklepů nebyly jediným zajímavým děním v JHL o víkendu mezi 4. a 6. lednem. Za zmínku rozhodně stojí i vysokoá výhra Libáně nad dosud silným Kopidlnem. Vítězství 11-0 opět režírovala nová posila Libáně Jiří Hubínek, který si v uplynulých dvou utkání připsal již 10 vstřelených branek! Stejný počet bodů jako on, a to 7, získal i Petr Kryštofek, čímž se posunul do první desítky kanadského bodování.

Ronal si zase drží pouze bodový odstup od úplného čela tabulky skupiny B. Po výhrách 9-2 nad Železnicí a 8-3 nad Spiritem si také spolu s Hastrmany a Dobrou Vodou zajistili postup do další fáze soutěže.

O postup stále bojují i Robousy, které však podlehly 3-7 Hastrmanům. Na výsledku utkání není příliš mnoho zajímavého, ale vyostřený duel okořenilo i několik šarvátek včetně jedné velké mezi Alešem Kubíčkem a Jakubem Víchem. O jejím vítězi se dá spekulovat, o výsledku utkání však nikoliv.