Zimácká "jedenáctka" v Divé Báře nechutnala

Takto se hokejisté Zimáku radovali hned jedenáctkrátPořádný debakl uštědřili hokejisté týmu HC Zimák Jičín průběžně třetímu týmu tabulky JHL Skupiny "A" - Divé Báře, v souboji dvou posledních vítězů soutěže. Konečné skóre 11:3 bylo pro ambiciózní tým již třetí hořkou pilulkou ve formě prohry v řadě. Naopak neohroženě vedoucí tým soutěže znovu ukázal svou drtivou sílu ve hře i v koncovce. Největšími hvězdami utkání byli Michael Lenc a Aleš Kubíček, jímž oběma se podařilo vsítit po 4 brankách.

Pro šestici hráčů to navíc byla odveta za nedělní "top" utkání Skupiny "B" mezi Hastrmany a Ronalem, které skončilo vítězstvím prvně jmenovaného týmu. Odveta se trojici Kirschner, Číha, Kocourek však vůbec nepovedla, a tak se mohli znovu radovat Žďárský, Rozsypal a Kubíček.

Utkání nezačalo pro Divou Báru vůbec špatně a hned po 19 vteřinách hry se ujala vedení zásluhou Petra Vraštila. Zimák se jako obvykle rozjížděl, tak jak se na parní válec sluší, pomalu, ale ve chvíli, kdy se rozjede, nic ho nezastaví. V 6. minutě se poprvé prosadil Michael Lenc, nová akvizice loňských vítězů, která vyměnila "A" tým HC Jičín právě za Zimák. V 19. minutě otočil Aleš Kubíček po jedné ze tří přihrávek Marka Lukáče. Ten však nebyl nejlepším nahrávačem týmu. Tuto roli si přivlastnil Jan Mácha, který byl na počátku rozhodujícího nástupu při slepených gólech ve 25. minutě. První akci zakončil Radek Drusan, při druhé ještě prodloužil na Lence.

Bára ještě snížila na 2-4, ale tuto "drzost" potrestal Zimák pěti brankami v 7 minutách. Svou třetí a čtvrtou branku vstřelil Lenc, dvakrát se prosadil Žďárský a jednou Kubíček. Po druhé třetině byl stav 2-9 a utkání mohlo být s klidem ukončeno.

To by ovšem byla škoda, protože by nebylo k vidění ani snížení domácích na 3-9, ani dokonání hattricku Aleše Kubíčka, který už ve 48. minutě završil na konečných 3-11 ve prospěch Zimáku. Zbývá si položit otázku - Kdo zastaví válec jménem HC Zimák Jičín... ?

PS.: Děkujeme p. Hlaváčkovi za skvělé fotografie z utkání, které jsou k dispozici ve fotogalerii, a v budoucnu by zde mohly být fotografie i z dalších utkání Jičínské hokejové ligy.