Jan Mácha zařídil Kopidlnu další vítězství

KopidlnoZmijozel7koloVelmi dobrý "kauf" se podařil vedení týmu HC Kopidlno, které před polovinou listopadu přivedlo do týmu vítěze kanadakého bodování loňského ročníku Skupiny "B" - Jana Máchu, pro kterého při přetlaku hráčů s puncem "V" (hrajících skupinu "A"), již nezbylo místo v týmu Hastrman-Vapos. Důvěra se Kopidlnu vrátila velmi rychle, když nejprve hattrickem pomohl k výhře nad Chomuticemi, poté dvěma góly k vítězství nad Lužany a nyní znovu hattrickem k né zrovna přesvědčivému vítězství nad HC Zmijozel.

Utkání začalo velmi opatrně a to minimum šancí, které si týmy v jeho první polovině vytvořili, v poklidu zlikvidovali skvělí brankáři Luděk Kordík a David Kotlář. Zeď v brankách prolomil ve 30. minutě až Tomáš Plíšek v dresu Kopidlna, na jehož trefu krátce na to navázal Jan Mácha. Hosté se zdáli být zaskočení, ale do utkání je ve 40. minutě vrátil Míra Křepel svou již 12. brankou v sezóně.

Nádech k obratu však hostům přibrzdila přestávka, po které znovu udeřil Jan Mácha a vrátil domácím potřebný klid. Zmijozel tlačil, ale snížit se mu podařilo až v čase 58:10, když se po přihrávce Míry Křepela prosadil Jan Kynčl. Křepel se druhým bodem v utkání posunul na druhé místo v pořadí kanadského bodování, ale to ho jistě netěší v situaci, kdy tým poprvé ve své historii zažil dvě porážky v řadě. Zmijozel se ještě pokusil o power play, ale jeho snahu velmi rychle utnul znovu Jan Mácha. Kopidlno se posunulo na 4. místo, Zmijozel zůstává šestý.

Oslabený Holín podlehl Sklepy TEAMu

Už v úterý se konala dohrávka 6. kola Skupiny "A" mezi Holínem a Sklepy, jejichž vzájemný duel z první obrátky skončil vítězstvím Holína na Stadionu v Nové Pace 6 - 3. Tentokrát však Holín postrádal největší opory, když nenastoupili ani bratři Hlavatí ani bratři Šobkové. Rozdíl v kvalitě se tak projevil záhy a hosté z Nové Paky se dostali do tlaku, z kterého pramenily branky. První třetina skončila v poměru 0:2, když se prosadily velmi dobře hrající Petráček a Kracík. Ve 23. minutě snížil z úniku Martin Florián a zdálo se, že Holín by se mohl nadechnout k obratu. Další branky však nepřidal a tak v závěru utkání ještě upravili skóre hosté. V 54. minutě Foltýn a v 59. Augusta. Závěr tabulky se velmi vyrovnal, Holín zůstáva s osmi body na druhém místě.