První ročník Interligy vyhrál ZEOS Lomnice

Velmi úspěšnou premiéru má za sebou "Interliga neregistrovaného hokeje", která spojila dvě soutěže v sousedních městech. Celkem 8 týmů (před startem sezony 10) se utkalo o trofej, kterou nakonec v sobotu 4. března převzal tým HC ZEOS Lomnice.

Ve finále se střetli vítězové Hokejové hobby ligy Nová Paka - Grey Grizzlies Hořice a Lomnické hokejové ligy - ZEOS Lomnice. Po krásné bitvě se radoval ZEOS, který tak zkompletoval i třetí úspěch v letošní sezoně.

ZEOS totiž zvítězil už v základní části, když v 18 utkáních získal celkem 24 bodů. Grey Grizzlies, superfinálový soupeř, získal o 3 body méně a vinou vzájemných zápasů s Tatobity obsadil 3. místo. Na pozici v Play-off to však nemělo vliv, a oba týmy tak držely nejlepší startovní příčku.

Cesta do superfinále byla pro oba podobná. Do Play-off postupovalo všech 8 týmů (4 + 4) a oba účastníci tedy museli nejprve přejít přes dva soupeře. Grizzlies si s KM-Group nedělali žádné vrásky a po výsledku 6-3 se mohli těšit na finále Hobby ligy. To ZEOS se s Jilemnicí nadřel mnohem více a v závěru musel uhájit těsné vítězství 2-1.

Finálové souboje "konferencí" nabídly parádní podívanou, doprovozenou skvělou diváckou kulisou. Oba duely dospěly po remíze 2-2 až do klíčového prodloužení. V něm Hořický Milan Jung a "ZEOSácký" Vojta Stránský rozhodli o mistrovských titulech pro své týmy. A také o postupu do Superfinále Interligy ...

Na závěrečný duel sezony se týmy vyzbrojily dle významu utkání. Ani jedné straně nechyběli ti nejlepší hráči. Úvod utkání, nebo spíše první polovina, patřil jednoznačně Radku Bernardovi. Muž s nejvíce starty v systému soutěží JHL v letošní sezoně, překonal svého týmového kolegu z KM-Group, Petra Brože, zaskakujícího za zraněného Martina Poura, hned 3x v první třetině, a dodal ZEOSu potřebný klid. A jednalo se o povodené góly.

V 17. minutě sice dokázal reagovat prudkou střelou Dino Alferi, ale Radek Bernard ve 26. a 28. minutě přidal další 2 góly. Grizzlies se nevzdávali a do přestávky upravil na 2-5, z pohledu hořického týmu, Ivo Karban.

ZEOS v sezónních dvou duelech s Grey Grizzles dvakrát vedl 5-2, jednou dokonce 5-1 v závěru druhé třetiny. V obou případech z toho bylo nakonec drama a výsledek 6-5 a 5-6. To tentokrát nechtěl dopustit a soustředil se na úvod třetí části. Velmi mu pomohl krásný gól po stahovačce a střely "do vinglu" Libora Nalezinka, který 15. ledna oslavil už 59. narozeniny.

Ale ani vedení 6-2 pouhých 12 minut před koncem neznamenalo pokoj pro ZEOS. Stále aktivní Hořice se nevzdali, Kryštof Koníř snížil na 3-6 a v čase 39:47 korigoval z trestného střílení na 4-6 Dino Alferi. Atmosféra by se dala krájet.

Vůle ZEOSu po výhře ale tentokrát byla velká. Vojta Stránský dvěma zásahy a Radek Bernard 6. gólem v utkání, nakonec větší drama nepřipustili a dotáhli svůj tým k vítězství 9-4. Jejich tým se tak mohl radovat po týdnu znovu, tentokrát z celkového prvenství v premiérovém ročníku Interligy.

Za vedení JHL doufám, že pro Vás naše péče měla smysl a přinesla řadu radostí hráčům i fanouškům. Formát Interligy prokázal, že je životaschopný a má místo na kolbištích našeho regionu. Pokud budou mít hráči a týmy zájem, potkáme se opět na podzim na startu druhého ročníku. Děkujeme za zájem a podporu.