Město Nová Paka

FOTO JHL na Zonerama

Interliga - kanadské body

Hobby liga i Lomnická hokejová liga znají své mistry

Uplynulý víkend přinesl dvě strhující klání, která určila obsazení Superfinále Interligy, ale také stanovila držitele mistrovských titulů LHL a Hobby Ligy.

Obě utkání byla extrémně vyrovnaná a dospěla až do prodloužení, které v obou případech rozhodlo. Grey Grizzlies Hořice se tak mohou radovat z úspěšné obhajoby titulu v Novopacké Hobby lize, ZEOS získal mistrovský titul v Lomnické lize poprvé po 22 letech !!

Interligu čekal na startu víkendu nabitý program. V pátečních podvečerních hodinách ho odstartovalo očekávané finále Hobby ligy Grey Grizzlies Hořice proti Křižákům z Vidochova. Oba týmy už zkušenosti se ziskem mistrovského titulu z nedávné minulosti měli, "grizlíci" titul dokonce obhajovali.

Očekával se vyhrocený souboj, neboť poslední střetnutí těchto soupeřů mělo neslavnou dohru. Tentokrát se však oba týmy soustředily výhradně na hokej a početnému obecenstvu, čítajícímu minimálně 80 lidí, nabídly parádní podívanou.

Šance jsme mohli vidět od samého začátku. Tou první výraznou, bylo trestné střílení ze 7. minuty, které hořickému špílmachrovi Janu Karbanovi parádně zneškodnila skvěle chytající Kristýna Wolfová. Gólmanka měla řadu příležitostí vyniknout, ale na startu 2. třetiny ji po velmi dobře připravené přesilovkové kombinaci překonal Dino Alferi.

Na vyrovnání jsme nečekali dlouho a i na druhé streně se jednalo o přesilovku. Tentokrát se nemýlil Jiří Kadavý. Na další gól jsme čekali poměrně dlouho a když 5 minut před koncem přišel z hole Radka Běliny, zdálo se být rozhodnuto. Jenže 5 minut v hokeji je dlouhá doba. Hořice se dostali do oslabení 3 na 5 a Křižáci v končící dvojnásobné výhodě zaúřadovali. Přesnou nahrávku Jaroslava Suchardy z první zakončil Jan Truneček, puk netrefil ideálně, ale na vzniklý semi-lob gólman Martin Pour nedosáhl. Základní část tak skončila nerozhodně 2-2.

Hned na startu prodloužení, hraného 4 na 4, se puk dostal k Janu Trunečkovi, který byl úplně sám před gólmanem, ten použil robinsonádu, puk zasáhl, ale ten se dostal zpět k hráči. Stál před zcela prázdnou bránou. Střela mu však vůbec nesedla a šourající se puk vykopl obránce Hořic těsně před brankovou čarou. Hra se rychle otočila a do šance se dostal Radek Bělina. Jeho střelu Kristýna Wolfová vyrazila, ale na střelu pod víko Milana Junga už nestačila. Hořice propukli v nadšení a oslavy jejich 4. titulu z Hobby ligy mohly začít.

O den později se dění přesunulo do Lomnice, kde se utkaly dva nejlepší týmy základní části Interligy v boji o titul z LHL. Podpořit je přišlo něco kolem 100 fanoušků, kteří vytvořily pekelnou atmosféru. Nutno dodat, že velká většina z nich přišla podpořit Tatobity.

ZEOS se s nepřátelským prostředím musel vypořádat. V 6. minutě se při signalizované výhodě dostal do velkého tlaku, který zakončil střelou od modré čáry Lukáš Semecký. Gólman Dědeček měl zakrytý výhled a na střelu tak nedokázal reagovat. ZEOS měl více ze hry, ale i Tatobity dokázaly zahrozit. Navíc produkovaly velice tvrdou hru, která ZEOSu vůbec "nevoněla" a nechal se vykolejit.

Výsledkem byla postuoná ztráta koncetrace a vyrovnání Lukáše Malého z 18. minuty. Rozhodčí hru nechali plynout a blížil se konec druhé třetiny. ZEOS se minutu před odchodem do šaten dostal do přečíslení, Jakub Mašek střílel, Radek Bernard dorážel, ale puk dostal do brány až povedenou stahovačkou Filip Nalezinek.

V samém závěru pak ještě hasil šanci Tatobit faulem Lukáš Semecký a na tým zpod Kozákova čekala na stratu třetí části početní výhoda.

Tu vzali za správný konec, dostali soupeře pod tlak, ze kterého vyplynul další faul. Ještě ve výhodě skóroval Vojtěch Holeček a Tatobity se zdály být na koni. ZEOS ale držel výborný Petr Vokoun v bráně, a tak i tento finálový duel došel až do prodložení. Ještě v závěru základní hrací doby ale Tatobity špatně střídaly, za jednoho hráče naskočily dva. Rozhodčí byli pozorní a po několika sekundách hru přerušili pro příliš mnoho hráčů.

ZEOS měl tak zkraje prodloužení obrovskou šanci rozhodnout. Jenže ji nevyužil a namísto toho se i on dopustil faulu. V čase 46:08 byl za faul kolenem vyloučen Filip Nalezinek. Ještě, než skončilo vyloučení Tatobit a ZEOS mělo čekat oslabení, dostal se k puku Vojta Stránský a pod rukou překonal gólmana. Prodloužení bylo u konce a ZEOS se mohl poprvé od sezony 2001/02, a podruhé v hostorii klubu, radovat ze zisku velké trofeje Lomnické hokejové ligy.

SuperFinále Interligy mezi HC ZEOS Lomnice a Grey Grizzlies Hořice je na programu v sobotu 4.3. od 17:30 a všichni jste na něj zváni.