Město Nová Paka

FOTO JHL na Zonerama

Interliga - kanadské body

Interliga: ZEOS vyhrál základní část, Superfinále bude v Lomnici

Na zimních stadionech v Nové Pace a Lomnici nad Popelkou vrcholí 1. ročník projektu Interligy, tedy spojené soutěže Novopacké Hobby Ligy a Lomnické hokejové ligy.

Známé už jsou finálové dvojice obou soutěží, nebo chcete-li "konferencí". Všechny 4 duely semifinále byly napínavé až do samého závěru a jen jeden z nich skončil vyšším, než jednobrankovým rozdílem.

Základní část díky brilantnímu startu sezony nakonec o 3 body vyhrál ZEOS, který tak mohl převzít trofej. Vzhledem k systému soutěže je už nyní jasné, že Superfinále se uskuteční v sobotu 4. března na ZS v Lomnici.

Základní část premiérového ročníku Interligy odstartovala za obrovských očekávaních. Nikdo netušil, zda se povede skloubit dvě soutěže, které mají stejnou hrací dobu, ale jiné podmínky pro start hráčů.

Hned v úvodu se naskytly potíže, kdy nováček - HC Trosky, odřekl svou účast na poslední chvíli. Byl vymyšlen systém přátelských utkání, ze kterého se však nakonec odehrála jen dvě. Už po prvním kole ze soutěže odstoupila Stará Garda Lomnice, a to pro nedostatek hráčů ochotných tuto soutěž hrát.

Její zbylá utkání první poloviny základní části tak byla kontumována, zbytek soutěže byl přelosován tak, aby se každý týden odehrálo jedno celé hrací kolo.

Od té doby vše klapalo, až na pár odložených utkání, na výborou a mohli jsme být svědky krásných a vyrovnaných utkání, mnohdy s překvapivým výsledkem.

Hned zkraje se v čele tabulky utrhl ZEOS, který z prvních 10 utkání zaváhal jen jednou, když v nedostatečném počtu hráčů podlehl na ZS v Nové Pace Sklepy TEAMu "B" 1-6. Zbylá utkání však vyhrál a vybudoval si značný náskok, ze kterého pak čerpal v závěru. Za ním se v tabulce týmy různě posouvaly, braly si navzájem body a pořadí se stále přeskupovalo.

Na stíhací jízdu se vydali Grey Grizzlies a Tatobity, ale i jim v závěru trochu došel dech. Ten naopak chytly týmy z druhého pólu tabulky - Křižáci, Železný Brod a Jilemnice. ZEOS v posledních 5 utkáních posbíral jen 4 body a o první místo se ještě musel strachovat. Nejbližší pronásledovatelé však šanci nevyužili, a tak pořadí po základní části vypadalo takto - v čele zůstal ZEOS se ziskem 24 bodů, za ním s odstupem 3 bodů Tatobity, které jen díky lepším vzájemným zápasům nechali za sebou stejně bodově úspěšné Grey Grizzlies. Jen o bod méně získaly Sklepy "B" a s odstupem pouhých dalších dvou bodů rozhodovala minitabulka vzájemných zápasů o pořadí mezi Železným Brodem, Jilemnicí a Křižáky. Týmy na 2. a 7. místě tak dělily jen 3 body!!! Úžasně vyrovnaná soutěž. Žádný z týmů vyloženě nepropadl, jen loňský vicemistr HHLNP - KM-Group neměl dostatek štěstí a zcela jistě postrádal kanonýra Petra Víta, který letošní ročník zcela vynechal.

Ve stejném duchu se neslo 1. kolo Play-off. Utkání se hrají jen na jeden zápas, a tak vše závisí na momentální formě a především na štěstí.

Grey Grizzlies měli zdánlivě nejjednodušší los, když narazili na KM-Group. Stejně ale museli předvést prefektní a srdnatý výkon, aby je přemohli. Hned zkraje utkání se dvakrát důrazem v předbrankovém prostoru prosadil Radek Bělina a dodal svému týmu klid. Ještě na konci první třetiny ho napodobil Dino Alferi, který svůj druhý a celkově čtvrtý gól svého týmu přidal po opět geniálním pasu Honzy Karbana ve 20. minutě. Stav 4-0 už byl pro KM kritický, ale nevzdali se. První vlaštovkou bylo trestné střílení Pavla Hakena, které však Martin Pour lapil. Na únik Vojty Kratochvíla však už nestačil a ve 29. minutě vrítil do hry KM Pavel Haken. Do šaten se šlo za stavu 4-2 a nic nebylo ztraceno.

Po návratu Hořicím však opět pomohl Dino Alferi, který dokončil hattrick a mohl by tak být "vyhlášen" hlavní hvězdou utkání. Pak si slabší chvilku vybral i Martin Pour, který propustil "teploměr" Pavla Kunce a Grizzlies si opět nemohli být jistí. Vše zachránila až přesilovka využitá Honzou Karbanem, po které se odpor soupeře definitivně zlomil. Grey Grizzlies uválčili výhru 6-3.

Ostatní duely už tak gólové nebyly, převládl taktický boj. Sklepy TEAM vstupoval do utkání s Křžáky jako lépe postavený ve skončené tabulce, ale to mu nedávalo žádnou jistotu ani výhodu. V 8. minutě skóre otevřel Pavel Zázvorka, ale Sklepy kontrovaly ve vlastním oslabení Petrem Fejfarem. Třetí přesilovku Křižáci už zužitkovali, když se prosadil Jiří Kadavý. Před utkáním panovaly lehčí obavy, za nebude příliš nervózní, ale nakonec byly oba celky poměrně disciplinovaní. Ve 22. minutě vyrovnal Dan Polman na 2-2 a taktický boj gradoval. S blížícím se koncem 2. třetiny vrátil vedení Křižákům Honza Truneček, který v utkání utrpěl i zranění v obličeji. Jeho spoluhráči, v čele s gólmankou Kristýnou Wolfovou, dokázali po návratu z kabin dokonale zamknout obranné pásmo a soupeře už ke skórování nepustili. V utkání Křižáci vyhráli 3-2 a mohou se těšit na finálový souboj Hobby ligy s Grey Grizzlies.

V lomnické části se taktéž očekávaly extrémně vyrovnané souboje, což se také ukázalo. Úterní bohaté odpoledne odstartoval duel Tatobit se Železným Brodem. Na utkání se přišlo podívat značné množství diváků, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru.

Tatobitům se po 2 třetiny dařilo produkovat výbornou defenzivní hru, na kterou nenašli ofenzivní hráči soupeře recept. Na začátku druhé části napřáhl od modré čáry Lukáš Malý a dělovka skončila v bráně. O chvíli později našlápl k samostatné akci obránce Petr Havel a po projetí celého hřiště krásně zakončil. A aby toho nebylo málo, dokázal Lukáš Malý krátce před koncem 2. třetiny využít přesilovkovou kombinaci. Když pak Železný Brod nedokázal využít přesilovku, šlo se do kabin za pro Brod velmi nepříjemného stavu 3-0.

Třetí část pak nabídla úplně jiný obrázek hry. Jan Petrmichl rychle zrušil neprůstřelnost gólmana Dědečka a Vojtěch Lukač ve 37. minutě využil přesilovou hru. Tatobity hodně znervózněly a atmosféra zhoustla. Přes šance na obou stranách se však už nikdo prosadil nedokázal. Když se schylovalo k power-play hostí, vytvořil Železný Brod nepochopitelnou chybu při střídání gólmana s hráčem a muselo přijít vyloučení. To zhatilo šance na vyrovnání a Tatobity se po roce mohou opět radovat z finálové účasti v LHL.

Od posledního duelu se čekal nejlepší hokej. Vítěz základní části se utkal s týmem, který chytil výbornou formu. Lepší projev ale zhatila bídná účast hráčů a oba týmy nastoupily jen v devíti lidech. A tak jsme mohli sledovat krásný souboj gólmanů Petra Vokouna a Zdeňka Horáčka, kteří se opravdu činili.

Prosadit se povedlo až ve 22. minutě Vojtovi Stránskému, který byl u třetí dorážky a hlavně odkryté brány. ZEOS se díky tomu dostal do vedení 1-0, a to si odnesl i do šaten. Po návratu se ZEOSu rychle povedla krásná akce, na jejímž konci byla chytrá střela Jakuba Maška a průběžné vedení 2-0.

To už vypadalo pro ZEOS hodně nadějně a Jilemnice se musela pustit do tlaku. Z něho pramenily i šance pro ZEOS, ale ani pánové Nalezinkovi, Radek Bernard ani Vojta Stránský své příležitosti nevyužili. Ve 38. minutě přišla chyba v rozehrávce, rychlé přeskupení a střela Fandy Augustina, která díky dobré práci před bránou skončila v síti. Bylo sníženo a očekával se nervózní závěr. Jilemnici čas rychle utíkal a veškeré naděje zhasly při vyloučení 2 a půl minuty před koncem. I ZEOS ubojoval postup a po loňské absenci se může těšit na finálový souboj LHL s Tatobity.

Finále Hobby ligy je na programu v pátek 24. února v 18:45, o den později (sobota 25.2.) se bude hrát od 17:30 v Lomnici nad Popelkou finále Lomnické hokejové ligy. Všichni fandové jsou zváni.