Město Nová Paka

FOTO JHL na Zonerama

Interliga - kanadské body

Skupina N-2 rozdělena, Řáholec ukořistil postup

Na přelomu roku došlo i k přelomu v nadstavbové skupině N-2. Byla totiž dohrána první část, po které se oddělila čtveřice nejlepších týmů, která se nyní utká o 2 místa ve čtvrtfinále Play-off.

Na poslední chvíli si postup zajistil Řáholec, který splnil podmínku a porazil Blata v poměru 7-2.

Informace o dění v elitní části ligy jsou v předchozím článku.

Další skvělé fotografie od pana Václava Krátkého naleznete na Zoneramě.

Skupina N-2 má za sebou první část nadstavby. Úspěšné týmy ze základních skupin udržely svou výkonnost a své těžce vydobyté pozice si udžely.

Nejlépe na tom po celkových 8 odehraných utkáních (včetně vzájemných ze základní části) byly týmy Holína a Gemy. Oba shodně se ziskem 14 bodů mají cestu do čtvrtfinále slušně vymetenou. Nicméně každé zaváhání dvířka play-off přizavírá. V pondělí se o tom přesvědčila Gema, které se "povedl" vskutku kardinální kousek. V případě výhry nad Blaty si mohla zajistit opravdu historický úspěch, a sice jistotu postupu do play-off s měsíčním předstihem. Jenže ouha. Defenziva utkání nezvládla, protože si nedokázala poradit s útočnou dvojicí soupeře Tomáš Sedláček - Vojta Kratochvíl. První jmenovaný zaznamenal 8 kanadských bodů, ten druhý nastřílel 5 gólů a přidal 2 asistence. K tomu jim zdatně sekundoval třetí z útočné formace Tomáš Pavlíček (2+2). Gema utkání prohrála 2-10, čímž také smazala svou výhru z prvního vzájemného duelu 13-6 a nyní má o gól horší vzájemnou bilanci. Blatům tak "stačí" v následujících soubojích s Holínem a Řáholcem získat o 2 body více než se stejnými soupeři Gema. Je však nutno dodat, že jednoduché to nebudou mít ani Blata.

I ta totiž promarnila velkou šanci. V cestě jí ale stál Řáholec, který hrál o víc. Potřeboval bodovat, aby se vyhnul účasti v nejnižším patru nadstavby. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 2-2 a nad Řáholcem visel Damoklův meč. Třetí třetinu ale Blata nezvládla a prohrála ji 0-5 (* s Gemou Blata vyhrála 5-0 první třetinu - pozn. red.).

Zajímavé bude sledovat, jak se ke trojici zápasů postaví Řáholec. Klíčový bude už středeční duel proti Holínu, ve kterém se může Řáholec přiblížit na kontakt nebo také ztratit šanci na jakýkoliv posun v osledních dvou utkáních.

Jisté zklamání postihlo tým Kopidlna. Na to se přes nedávné výhry nad Řáholcem (8-5) a Robousy (7-5) Štěstěna neusmála a čeká ho tvrdý boj o postup alespoň do Challenge Cupu. Hned úvodní duely této části ukázaly, že to pro nikoho nebude nic jednoduchého. Oba totiž skončily remízou. Robousy v divoké přestřelce otočily z 0-2 na 6-3, poté o vedení přišly a nakonec 28 sekund při power-play zachránil bod za remízu 8-8 svým třetím gólem v utkání Jiří Šimek. Na druhé setraně se hned čtyřikrát prosadil Vojtěch Ševců, který navázal na stejný počin proti Holínu den před Štedrým dnem. Ten však jeho tým prohrál 5-10.

Remízou skončilo utkání Podchlumí se Železnicí. Zde ale padlo méně gólů, a kdo zaspal první třetinu a úvod té druhé, neviděl už žádný gól. Výsledek 4-4.

Situace je následující. Trojice týmů, a sice Kopidlno, Podchlumí a Žraloci, má na kontě 7 bodů. Kopidlno čeká o zápas více. S dvoubodovou ztrátou operuje Železnice a bez šance na postup nejsou ani aktuálně poslední Robousy. Na postup ale tři zápasy před koncem základní části ztrácí 4 body.

Smutnou zprávou pro fandy zpravodajství z JHL je konec vydávání Nových Novin. Tam jste mohli najít každý týden článek o naší soutěži pravidelně od roku 2011. Nyní už nenaleznete toto zpravodajství ani na spřáteleném webu jicinskozpravy.cz, který k tomuto týdeníku patří.

Zda se někdy něčeho obdobného či občasného dočkáme třeba v Jičínském Deníku, je otázkou jednání. Nicméně v dohledné době to určitě nebude.