Město Nová Paka

FOTO JHL na Zonerama

Interliga - kanadské body

Revival po třetině nadstavby v čele, Gema na historické vlně

Třetina nadstavbové části, tedy moment kdy mají všechny týmy Skupiny N-1 odehrán jeden vzájemný duel s každým soupeřem, je za námi. Souboj Vaposu s Revivalem určil, že v soutěži už zůstvává jen jeden neporažený tým, a to Revival.

Velmi zajímavě se vyvíjí Skupina N-2, kde se na historické, celkově 5. pozici, nachází Gema Jičín. V závěsu se drží Holín, který má odehrán o jeden duel méně. Blížící se rozdělení skupiny komplikuje nesehraný duel Řáholce s Blaty, ale jasněji by mohlo být 18. prosince.

Velkou řadu skvělých fotografií od pana Václava Krátkého najdete na Zoneramě (odkaz vlevo).

První ze tří dosud odehraných kol Skupiny N-1 bylo uskutečněno ještě v rámci základních skupin, to druhé poslalo proti sobě Revival se Sklepy a Vapos s Libání. Duely Vaposu jsou letos specifické nižším gólovým průměrem a nejinak tomu bylo i tentokrát.

"Žlutí" spoléhali na kvalitu v bráně a defenzivě a dobře vyzbrojeného soupeře k ničemu zásadnímu nepouštěli. Naopak Vaposu se podařilo zužitkovat většinu šancí a zejména díky gólovým dorážkám odskočil až na rozdíl tří branek ve 23. minutě. Postupně se prosadili Ondřej Mizera, Michal Puš a Marek Lukáč. Až v 31. minutě využila za Libáň přesilovou hru Miroslav Eliáš a v 46. minutě vrátil svůj tým do hry Jan Smetana.

Stačilo ale pouhých 12 sekund a Jiří Matějka umně tečoval střelu Tomáše Svobody. Výsledek 4-2 pak vydržel až do konce utkání.

Obě utkání Sklepů byla mnohem nabitější gólovými okamžiky. S Revivalem v deseti hrající Sklepy nedokázaly reagovat na šíři kádru soupeře a postupně jim docházely síly. To se projevilo i na skóre, když ještě v polovině dulu byl stav vyrovnaný 3-3. Dvěma góly se na tom podílel Miroslav Horyna, ale ve 34. minutě se potřetí prosadil Dan Fišar z Revivalu. Ještě do konce třetiny podruhé zaúřadoval Vojta Stránský, který po faulu na svou vlastní osobu proměnil trestné střílení. Zkraje třetí části pak Revival nasázel tři góly a utkání rozhodl. V závěru pak padly ještě další góly. Hattrick dokončil i Vojta Stránský, Dan Fišar přidal ještě čtvrtý gól. Revival vyhrál 10-5.

Divoký duel sehrály Sklepy i s Libání. Tentokrát nastoupily jen s devíti hráči, ale soupeř měl ještě o "kus" méně. Utkání bylo opět vyrovnané a Libáň se gólem Pavla Franceho z 26. minuty ujala vedení 4-3. Pak ale úřadovaly Sklepy a do konce druhé části otočily na 8-5. Celkem v utkání našly Sklepy čtyři dvougólové střelce, což jim stačilo na výhru. Libáň ještě dokázala v poslední části třikrát udeřit, to už ale Sklepy vždy zvýšily náskok. Souboj skončil 11-8, ale šířka kádru obou týmů vyvolává pro letošek řadu otazníků.

Nejlépe se jeví dvojice Revival a Vapos. Střetnutí těchto dvou týmů vycházelo zkraje mnohem lépe pro Revival, ten se dvěma góly ve 4. minutě ujal vedení 2-0, poté měl dle všech indícijí vést už 3-0, ale rozhodčí gól neviděli. Vojta Stránský pak následné trestné střílení poslal jen do tyče. Zastoupil ho pak Jakub Mašek, který svým druhým gólem skutečně upravil na 3-0.

Jenže Vapos pak zabral a možná se štěstím vyrovnal góly Marka Lukáče, Jana Máchy a Ondřeje Mizera na 3-3. V 56. minutě pak Revival dostal možnost přesilové hry, kterou bleskově využil Radek Pour střelou od modré. Revival po výhře 4-3 zůstává stoprocentní, Vapos má za sebou první zaváhání. Tabulka je odstupňována po dvou bodech.

Ve Skupině N-2 stále řádí Gema, která po zahájení nadstavbové části přidala pět bodů za 2 výhry a remízu. Její obětí se málem stal i Holín, který na konečných 6-6 vyrovnal až v poslední minutě při hře bez gólmana. Poté přišla poměrně překvapivá vysoká výhra 13-6 nad Blaty, na které se šesti góly podílel Patrik Köhler, a k zisku dvou bodů vedl u zprvu špatně vypadající průběh utkání s Kopidlnem. To skončilo 5-3.

Po sedmi oderhaných duelech má Gema jistotu postupu mezi lepší čtyřku, tedy do Skupiny B-1, a pokud nezkazí duel se Železnicí, kde bude žhavým favoritem, postoupí se 14 body na kontě. Postup do velkého Play-off by mohla mít na dosah. Patrik Köhler se mezitím probojoval až na první místo v produktivitě. Úctyhodný počin zanedlouho 47-letého playera.

Stabilně vystupuje Holín, který výkonostně převyšuje zbylé týmy Skupiny N-2 a účast ve čtvrtfinále play-off by ho neměla minout. Přesto už dvakrát během nadstavby byl blízko zaváhání. Jak s Gemou, tak s Robousy ale dokázal nepříznivý stav při závěrečné hře bez gólmana vyrovnat. S Robousy dokonce po vyrovnaní na 4-4 přišel ještě šok, když hned ze středového buly přišel ještě vítězný gól Lukáše Hlavatého na 5-4.

Holín má na kontě již 10 bodů a i v utkáních s Podchlumím a Žraloky bude žhavým favoritem.

Pak ale v tabulce nastává ta pravá tlačenice. Cestu si hodně zkomplikovali Žraloci, kteří nečekaně prohráli s v devítihrající Železnicí 4-5. Zbývá jediný duel s Holínem, který nepřináší příliš šancí na úspěch a šest bodů na postup stačit nebude.

Velká šance na postup se tak otvírá dvěma týmům z trojice Blata, Řáholec a Podchlumí. Podchlumí bude hrát ještě s Holínem a Blaty a k postupu potřebuje nutně Blata porazit. Řáholec by mohl mít cestu snazší, pokud v neděli porazí Železnici a ve středu neprohraje s Kopidlnem. I poté mu bude ještě zbývat "záchranný" duel s Blaty, který byl bohužel odložen až na leden.

Jiskru naděje ještě vykřesela Železnice, a to díky výhře nad Žraloky. Nyní by ale ještě musela uspět s Gemou i Řáholcem, což není příliš pravděpodobné.

Zachránit sezonu se až do konce nadstavbové části bude snažit Kopidlno i Robousy, kteří jsou nyní na chvostu tabulky a nutně potřebují sbírat body. Povede se jim to v už v blízké době ... ?