Vapos a Revival s předstihem vítězi základních skupin

Již dvě kola před koncem základní části bylo jisté, kdo se stane vítězi dvou základních skupin. Vapos a Revival zvládli porazit své největší konkurenty Sklepy TEAM, resp. Libáň, což bylo hlavním předpokladem úspěchu.

Poslední, kdo může ohrozit hegemonii "velké čtyřky" je překvapivě Gema, která velmi dobře vstoupila do letošní sezony a okupuje postupovou 2. příčku. Nutno však dodat, že měla příznivý los a v klíčovém souboji s Libání bude velkým outsiderem.

Řadu fotografií z různých utkání letošní sezony od pana Václava Krátkého nalezneta na Zoneramě (odkaz vlevo).

Týmy TOP 4 zatím proplouvají základními skupinami vcelku neohroženě. Nejblíže ztrátě byly zatím Sklepy v souboji s Kopidlnem, které vyhrály jen jednogólovým rozdílem 4-3, ale i tak měly vývoj utkání vcelku pod kontrolou.

Jednoznačně zvládá své souboje Revival, který zatím v každém utkání nastřílel alespoň 10 gólů, a to i silné Libáni. Vzájemný duel ve druhém kole skončil 11-7. Po pěti odehraných utkáních má pět výher a skóre 67-11. Suverénní je i Libáň, která má po 4 utkáních skóre 43-26, ale trápí jí vysoký počet inkasovaných gólů s průměrem více než 6 gólů na utkání. V tabulce je sice na 3. místě, ale k jistotě druhé příčky jí chybí porazit Gemu v nedělním utkání, kde bude velkým favoritem.

Zbytek skupiny B je velice vyrovnaný a pravidelně býváme svědky velmi vyrovnaných zápasů. Naposledy například Žraloci ukořistili první bod v sezoně za remízu 3-3 s favorizovaným Řáholcem.

Skupina A je o jeden tým chudší, a tak zbývá všem odehrát jediné utkání. Vapos si jistotu první příčky vydobyl díky dvěma výhrám v minulém týdnu. Vezmeme to odzadu. Do souboje s Blaty nastoupil Vapos se 17 lidmi do pole, což nebývá v JHL častý jev. Jenže soupeř je v letošní sezoně velmi dobře naladěn. V těžkých utkáních už dokázal připravit o bod Holín, a to vedl v průběhu druhé části již 5-2 (nakonec 5-5), a solidně potrápil i Sklepy TEAM (3-6). S Vaposem to bylo ještě o něco lepší. Ve 22. minutě se Aleši Kloutvorovi podařilo usměrnit za záda gólmana Barkmana přesnou nahrávku od Tomáše Sedláčka a bylo vyrovnáno na 1-1. Našlapanému Vaposu se další gól podařilo vsítit až ve 35. minutě a utkání bylo zcela otevřené až do začátku 3. části. Poté se prosadili Roman Abel a Petr Mizera a dali svému týmu klid. Na konečných a velmi solidních 2-4 z pohledu Blat korigoval Tomáš Sedláček. Blata v úvodu sezony ukazují ostatním týmům mimo TOP 4, jak s elitou vyrovnaně hrát.

Zpět ke druhému letošnímu střetnutí elitních týmů. Sklepy TEAM se góly Jaroslava Suchardy a Davida Musila rychle dostal do vedení 2-0, ale poté se charakter utkání zcela změnil. Do té doby suverénní obhájce často neudržel nervy a častá vyloučení na obou stranách mu evidentně nevyhovovala. Vapos zkraje 22. minuty srovnal na 2-2 a pak už se oba týmy jen předbíhali, kdo udělá zákeřnější faul či soupeře nějak poškodí. Hned 4 hráči (3 na straně Sklepů) utkání nedohráli a mohlo být i hůře. Vapos pak v 52. minutě využil přesilovku 5 na 3 a v utkání zvítězil 3-2. Nikomu z aktérů se však nemohlo líbit, jak utkání probíhalo. Z tohoto důvodu bude ještě před startem nadstavbové části uskutečněna organizační schůzka čtyř nejlepších týmů, ve kterém budou stanovena jasná pravidla slušného chování a fér hry, aby se toto již nemuselo opakovat.

Úvod soutěže napověděl, že bychom se letos mohli dočkat krásných a vyrovnaných zápasů v obou částech soutěže. Týmy TOP 4 se zdají být v dobré formě, a to i Revival a Libáň, které v loňské sezoně dosloval sužovala mizerná účast hráčů. Týmy posílily a problémy jsou snad zažehnány.

Ve Skupině N-2 ubudou 2 účastníci, kteří do ní příliš kvality nepřinášeli, a to Old Legends a Divočáci, kteří se letošní sezony neúčastní. Další týmy posílily (Gema, Žraloci), jiné se nezdají býti tak dominantními jako v loňské sezoně (Holín, Řáholec).I  zde se tak snad můžeme těšit, co nám nadstavba, která startuje již 17.11., nabídne.