Ve finále po roce opět Sklepy TEAM a Libáň

Dnes, v pondělí 18. března odstartuje finále Play-off 24. ročníku Speditrans Jičínské hokejové ligy. Bude mít stejné složení jako v letech 2015/16 a 2017/18, tedy potřetí za poslední čtyři roky.

Do finále se probojovaly Sklepy TEAM a Libáň, které sehrály nervydrásající série s Revivalem resp. s Vaposem. Letošní Play-off je zřejmě nejvyrovnanější za poslední roky a můžeme se jen těšit, co nabídnou závěrečné boje.

Otázkou je, jakou podobu bude mít finále Challenge Cupu, kde se Řáholec potýká s výraznými problémy.

Vapos před úvodním semifinále převzal Prezidentský pohár pro vítěze základní části.

Pojďme to vzít popořadě ... Play-off odstartovalo už v pátek 1. března čtvrtfinálovými souboji.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF

Na úvod se Řáholec pokusil překvapit Libáň, která v nadstavbové části bodovala jen v jednom utkání proti Revivalu. Zbylých deset soubojů prohrála ať už těsně nebo jednoznačně.

V posledních duelech si ale dostatečný počet utkání pro start v Play-off zajistil Václav Dušička a proti Řáholci se spolu s Ondřejem Kohoutem a Přemyslem Zemanem sešel celý "smrtící útok". Následky byly očekávané a o regulaci brankového přídělu se staral jen výborně chytající debutatnt Vojta Vondráček v bráně Řáholce. Libáň začala třemi góly v první třetině, v dalších částech své příděly stupňovala. Nakonec z toho bylo 12 gólů, o všechny se postarala úderná formace. Kohout k šesti gólům přidal pět asistencí a stanovil nový rekord Play-off JHL. Dušička posbíral osm bodů za 4+4, stejně jako Zeman, který měl poměr 2+6.

Řáholec již před začátkem série avizoval, že chce sérii odehrát jen na jedno utkání, a tak se odveta již nekonala.

Druhá čtvrtfinálová dvojice si naopak svůj souboj protáhla na maximum. Holín zmobilizoval síly a do obou utkání poslal to nejlepší (nebo to jediné), co měl k dispozici. Pět výborných útočníků, doplněných o pět obránců (z nichž jeden tradičně doplní útok), bylo odhodláno co nejvíc potrápit Revival.

A favorit nebyl v úvodu utkání lepší. Holín produkoval nebezpečné akce, z nichž jednu proměnil v úvodní gól Milan Šobek. Revival se jen težko dostával do hry, a tak mu přišlo vhod trestné střílení, které bezpečně proměnil tvrdou střelou Vojta Stránský.

V té době hrál Revival v oslabení a ještě v téže přesilovce si Holín vzal vedení zpět. Po závaru se prosadil Petr Daňo. Revival se postupně dostával do hry a vytvářel si řadu šancí. Většina střel ale vůbec nemířila mezi tři tyče, a tak se z úniku prosadil Tomáš Havelka. Tlak Revivalu sílil a 31. minuta přinesla dva slepené góly Jardy Sedláčka a Ondry Srba a vyrovnání na 3-3. Jejich tým pak spálil ještě další šance, a tak se za tohoto stavu šlo do kabin.

Dle vývoje druhé třetiny se zdálo, že Revival stav bez větších problémů otočí, ale opak byl pravdou. Po dalších neproměněných šancích, přišel další úspěšný únik Tomáše Havelky, který ještě přesnou střelou z mezikruží podpořil Jarda Hlavatý. K dovršení všeho ještě proměnil trestné střílení Petr Daňo a čtyřminutovka v půlce třetiny rozhodla utkání. Revival se ještě snažil alespoň o vyrovnání, ale úspěšná byla jen dělovka Ondry Srba. Holín se tak překvapivě ujal vedení a udělal výrazný krok do semifinále.

To odveta se odehrávala v jiném hávu. Revival do utkání vstoupil mnohem lépe než v úvodním klání a tentokrát proměnil své výrazné šance. Po první třetině tak vedl 3-0 a postupně si kráčel pro vyrovnání v sérii. V 26. minutě sice snížil svým typickým způsobem Tomáš Havelka, na to ale reagoval gólem Tomáš Novotný a o 17 sekund později znovu proměnil trestné střílení ranou k tyči Vojta Stránský. Jeho tým se ujal vedení už 5-1 a o možnost obratu byla rázem vyloučena.

Revival poté přidal ještě další góly, hattrick dokonal Stránský. Skóroval i soupeř, za kterého se třikrát prosadil Havelka a dvakrát i Jarda Hlavatý. V konečném součtu to ale stačilo jen na korigování skóre na 11-5.

Násldovalo 10 minut prodloužení, hraného ve čtyřech na obou stranách. O jeho významu vypovídalo zvýšené tempo i výraznější nervozita, ktera vzala střelcům klid z holí. Čas rychle uplynul bez jediného úspěšného pokusu i výraznější šance. Následovala pětice samostatných nájezdů na obou stranách. Prvních šest hráčů si vylámalo zuby na gólmanech Petru Hureiovi a Ondřeji Kubíčkovi, prosadil se až Lukáš Karban ve čtvrté sérii úspěšným blafákem zakončeným pod horní tyč. Za Holín vzápětí vyrovnal dobrou střelou po zemi Lukáš Hlavatý, ale vedení Revivalu opět vrátil velmi dobře provedenou kličkou Dan Mácha. Milan Šobek v posledním rozhodujícím nájezdu neuspěl, a tak se z postupu do semifinále radoval Revival.