Vapos vybojoval Prezidentský pohár

V posledním utkání dlouhodobé části Vapos porazil Revival 6-5, když o vítězství rozhodl 3 minuty před koncem tečovanou střelou Radek Bernard.

Vapos vystřídal na pozici držitele Prezidentského poháru Sklepy TEAM a v semifinále se utká s lepším z dvojice Libáň - Řáholec. Trofej bude předána před úvodním semifinálovém klání.

Vapos získal trofej pro vítěze dlouhodobé části zcela zaslouženě, neboť jako jediný dokázal porazit a vůbec uzmout body čtyřnásobnému obhájci mistrovského titulu - Sklepy TEAMu Nová Paka, a to hned třikrát.

A právě tři vítězství nad novopackým soupeřem nakonec rozhodli o náskoku jediného bodu, který k prvenství stačil. K potvrzení ale Vapos ještě potřeboval získat alespoň bod v souboji s Revivalem, který přinesl velmi zajímavou podívanou. Od samého počátku se týmy přetahovali ve vedení a úvodní třetina skončila, za velkého přispění Romana Abela (2+2 během úvodní části), v poměru 4-3 pro Vapos. Tolik gólů obvykle nepadne ani za celé utkání mezi těmito dvěma soupeři.

Ve druhé části se hra uklidnila a Vaposu přisoudil dvoubrankový náskok proměněním brejku Josef Bernard. Ve 43. minutě byl potrestán vyšším trestem a osobním do konce utkání Roman Abel a Revival v dlouhé přesilovce snížil. O dvě minuty později pak Ondra Srb ranou "z voleje" potřetí v utkání překonal jmenovce Barkmana v bráně a vyrovnal na 5-5.

I to ale Vaposu stačilo ke kýženému prvnímu místu a výsledek si před soupeřem, v té době hrajícím už jen v osmi hráčích, hlídal. Tři minuty před koncem pak rychlý přechod zužitkoval Radek Bernard, o jehož nohy se puk odrazil obloučkem do sítě. Nápor Revivalu už gól nepřinesl a utkání skončilo 6-5.

Ještě větší důležitost mu pak dala dohrávka mezi Sklepy TEAMem a Libání. Oba týmy nastoupili jen v 9 hráčích, Libáň ale disponovala smrtelným útokem Kohout - Dušička - Zeman. Naopak Sklepy postrádaly Míru Horynu, Aleše Rejthárka i řadu obránců, takže favoritem byl spíše Libáň.

Veškeré předpoklady ale vzaly rychle za své a Sklepy soupeře totálně smázly. Utkání nakonec skončilo 13-4, když čtyři góly vsítil Petr Plecháč a třikrát se prosadil i po dlouhé době hrající Filip Svoboda. V bráně pak předváděl senzační výkon Standa Věchet.

Vapos tak narazí v semifinále na lepšího z dvojice Řáholec x Libáň, Sklepy TEAM se potká s vítězem čtvrtfinále mezi Holínem a Revivalem. Minisérie startují už v pátek 1.3., respektive v sobotu 2.3.

O čtvrtfinálových soupeřích pro Revival a Libáň rozhodlo poslední kolo. Holín smázl i podruhé v sezoně Gemu, tentokrát 12-1, čímž si zajistil čtvrtfinálovou pozici, a čekal, jak odehraje své utkání Řáholec proti Robousům. Za Holín se třikrát prosadil Jarda Hlavatý, navíc přidal ještě jednu asistenci a posunul se na 56 kanadských bodů, což mu posléze zajistilo pozici nejproduktivnějšího hráče dlouhodobé části letošního ročníku JHL - gratulace k úspěchu.

Řáholec k vítězství ve Skupině N-2 potřeboval získat s Robousy alespoň bod, což přesně se mu podařilo. Sice neuhájil vedení 5-2, kterým disponoval ještě ve 48. minutě, ale to mu nakonec nemuselo vadit. Robousy měly 3. místo jisté již před utkáním.

Přímý souboj o "vyhnutí se" osmifinále zvládlo lépe Kopidlno, které v závěrečné třetině přetlačilo Blata a strhlo vedení z remízového stavu 2-2 na svou stranu. Během krátké chvíle se trefili Jiří Odvárko, dvakrát Pavel Louženský a věk nejstaršího střelce v soutěži opět posunul Luboš Hyršal (nyní 65 let a 358 dní). /Mimochodem gratulace ke krásným 66. narozeninám./

Kopidlno vyhrálo 6-2 a posunulo se na pozici pro čtvrtfinále Challenge Cupu, Blata budou muset v osmifinále vyřadit Železnici. Robousy se ve čtvrtfinále utkají s vítězem osmifinále mezi Gemou a Podchlumím (neděle 3.3. od 15:30), Kopidlno najde soupeře právě v souboji Blat se Železnicí.

No a nakonec zbývá vysvětlit, jak se do osmifinále Challenge Cupu dostala Železnice. Ta potřebovala v souboji s Divočáky zvítězit alespoň o dva góly, neboť první vzájemný duel vyhráli Divočáci 5-3, ale skóre měla lepší Železnice.

Úvod utkání byl vyrovnaný, nicméně Divočáci si drželi skóre, zaručující jim postup. Zlom nastal už na konci druhé části. Jarda Šebek, který v utkání posbíral 5 bodů, vstřil 12 sekund před koncem svůj druhý gól a vyrovnal na 5-5. Divočákům se pak nepovedl ani vstup do třetí třetiny a Jarda Šebek přesnou střelou dokončil hattrick. Následně byl faulován unikající Martin Bernard a sám z následného trestného střílení zvýšil na 7-5, což už by zaručovalo postup Železnici. Divočáci znervózněli a další gól soupeři doslova darovali. Do zcela odkryté klece zpozabrány zasunul opět Martin Bernard.

V 57. minutě vykřesal naději Jiří Trnka, ale další gól do své sítě velmi dobře chytající Petr Brož už nepustil. Divočáci se ještě pokusili o dlouhou power-play, ale pramenily z toho jen vyložené šance soupeře. Několik tutovek bylo spáleno i proto, že si hráči Železnice jednoduše nevšimli, že gólman v bráně chybí.

Thriller pak ukončil 10 sekund před koncem střelou přes celé hřiště Radek Bernard starší, čímž korunoval velmi úspšný prodloužený víkend svého "klanu". Na Divočáky zbyl jen souboj o 13. místo se Žraloky (4. a 11.3. oba od 19:30).