Memoriál Jarky Václava opět pro Revival, mezi veterány vyhrálo Kopidlno

O víkendu 29. a 30. září proběhl na Zimním stadionu v Jičíně 2. ročník Jarka Václav Memorial Cupu. V silné konkurenci čtyř kvalitních týmů zvítězil Revival, který tak obhájil prvenství z prvního ročníku.

V kategorii Veteránů, kde mohli nastupovat hráči ročníku 1979 a starší, porazilo Kopidlno s přehledem Old Legends, na které znatelně dopadla tíha "prvního ledu".

Hlavním účelem podniku je sejít se před sezonou a při vzpomínce na Jarku Václava si připomenout, jak vypadá led, puk a další věci, co k hokeji patří.

Minimálně z tohoto pohledu se turnaj nadmíru vydařil. A co víc, nabídl zajímavé a vyrovnané duely, kde nechybělo napětí, kvalita ani přiměřená nervozita.

V kategorii JHL Standard soupeřily 4 vyrovnané týmy, které se dlouhodobě pohybují (nebo by se jistě pohybovaly) na špici tabulky JHL. V prvním utkání se Revival, který se mohl opřít i o pár posil z jiných týmů, utkal s týmem HC Jäger Batín, který pro tuto příležitost poskládal jako GM Dominik Brož. Rozhodovala kvalita v zakončení, kde se 3 góly zablýskal Dan Mácha, a Revival zvítězil 7-3.

Posléze nastoupil Vapos, který postavil i své nové akvizice Romana Abela a Tondu Buchara, proti poměrně oslabeným Sklepům, které mač odehrály pouze v 8 lidech. Vapos měl utkání od počátku pod kontrolou a nakonec si dokráčel pro zaslouženou výhru 7-4, kterou v samém závěru pečetil do prázdné branky Radek Bernard.

Odpolední duely přinesly vcelku nečekané výsledky. Revival v první polovině (20 minut) totálně zdeptal Sklepy TEAM, když se dostal do vedení 7-0, na čemž se hattrickem za 13. minut podílel Vojta Stránský. Ve druhé polovině se dosti přitvrdilo a hokej šel, i vlivem průběžného výsledku, do ústraní. Utkání nakonec skončilo 8-1, a to za šestibodového přispění Lukáše Karbana.

Vapos byl proti Batínu velkým favoritem, ale průběh byl zcela vyrovnaný. "Žlutí" se sice dostali do vedení 4-2, když po dvou gólech a přihrávce připsali Ondra Mizera i Radek Bernard, ale druhý poločas se jim nevydařil dle představ a někteří hráči znatelně postrádali potřebný "drajv". Naopak mladí postupně přebrali otěže a Michal Svoboda dvěma zásahy vyrovnal na konečných 4-4. To znamenalo, že poslední duel mezi Vaposem a Revivalem určí nového držitele poháru.

Batín mohl stále ještě pomýšlet i na druhé místo, ale potřeboval nutně porazit Sklepy TEAM a doufat v příznivý výsledek v utkání Vaposu s Revivalem. Za splněním prvního úkolu kráčel sebevědomě a ve 29. minutě vedl už 4-1. Pak ale přišel kolaps. Sklepy TEAM snížil na 4-3 a v poslední minutě utkání dvěma góly otočil. Řádil především Míra Horyna, který vsítil celkem 3 góly. Sklepy tak soupeře přeskočili a v celkové tabulce se 2 body skončily na 3. místě. Batín byl s jedním bodem čtvrtý.

Poslední souboj se tak změnil ve finále a Vapos k zisku Poháru potřeboval zvítězit. Opatrný průběh moc šancí nenabídl, ale Vapos z první větší krátce před koncem 1. poloviny udeřil. Vedení 1-0 se pak snažil hájit, ale v 27. minutě zrušil kouzlo gólmana Lukáše Vinkláře jmenovec Karban. Ve 35. minutě si navíc sjel do palebné pozice Kuba Mašek a vsítil vítězný gól. Revival vyhrál všechna utkání a se ziskem 6 bodů opanoval i 2. ročník podniku. Vapos stejně jako vloni skončil druhý.

Mezi veterány bojovaly jen Kopidlno a Old Legends, za které nastupovali hráči, kteří měli k Jarkovi nejblíže. O výsledek prakticky nešlo, a tak se jen sluší zmínit, že Kopidlno vcelku s přehledem zvítězilo 5-2. Na tom se 3 góly podílel Aleš Michal a další dva góly přidal Honza Zachoval. Za Old Legends se dvakrát pěkně trefil Martin Smolík, ale nejviditelnější postavou byl Květa Pavlů v bráně Legend, který ve 64 letech zabránil daleko většímu přídělu. Po zásluze byl tak vyhlášen mužem utkání.

Ale jako při závěrečném focení prohlásil David Březák: "Sešli se ..." a Jarka to shora se širokým úsměvem jistě sledoval. ;)