Lukáš Karban porazil Vapos v boji o bronz

V utkání o bronz zvítězil Revival nad Vaposem 4-2 a všechny góly vítěze vsítil Lukáš Karban. Vaposu chyběla řada útočných opor, přesto byl loňskému finalistovi vyrovnaným soupeřem.

První finále jasně ovládl obhájce titulu Sklepy TEAM, který výhrál nad Libání 8-3. Podrobnou reportáž v prvního i druhého utkání, které se hraje v pátek od 20:15, přineseme v jednom článku v sobotu.

Fotografii pořídil pan Josef Hlaváček.

Utkání o 3. příčku bylo prestižní, neboť se utkali velcí rivalové, ale sestavy obou týmů měly značné trhliny. Vaposu chyběli nejproduktivnější hráči Radek Bernard, Petr i Ondra Mizera, Michal Puš i Jan Mácha.

Revival postrádal zraněného Vojtu Stránského a hned v úvodu přišel o Jakuba Plíška a později i Lukáše Dubravského. Většina utkání se tak hrála v počtu 10 na 10 nebo 9 na 9.

Od samého počátku dominovala defenzivní hra Vaposu, která znemožňovala útočné pokusy Revivalu. V 5. minutě udělal Revival kvůli zranění Jakuba Plíška chybu při střídání obránců a Aleš Kubíček prakticky první střelou Vaposu v utkání otevřel skóre.

Nervozita v utkání byla patrná zejména na straně Revivalu, který ztrácel puky a nabízel soupeři šance. Nicméně ve 14. minutě střílel od modré Vojta Mašek a Lukáš Karban šikovně tečoval. Podobně tomu bylo i o chvíli později a úspěšně tečujícím byl opět Karban.

Hned zkraje druhé části Míra Kubíček ve snaze "vymíchat" gólmana přiťukl puk na volného Lukáše Karbana a ten snadno dovršil hattrick.

Vapos se jen velmi těžko dostával do šancí, ale Revival po půlce utkání polevil a nabídl soupeři šance. Hned tu první využil Tomáš Svoboda, který tísněn dotlačil puk za brankovou čáru. Stav před přestávkou byl tedy 3-2.

Ve třetí části se roztrhl pytel s fauly, na každé straně byly k vidění čtyři. Obrany ani gólmani ale žádný gól nedopustili. 44 sekund před koncem třetí třetiny fauloval Míra Kubíček a Vapos po oddechovém času odvolal gólmana. Několik závarů při přesilovce 6/4 zavánělo gólem, ten ale nepadl.

Naopak těsně před koncem ukořistil a vyvezl puk Lukáš Karban a 5 sekund před koncem završil do prázdné klece na 4-2. Revival po loňském stříbru bere i ve své druhé sezoně medaili, tentokrát bronzovou. Vapos po třech bronzech v řadě končí poprvé od znovuotevření zimního stadionu bez medalile.