Challenge Cup získalo Kopidlno

Malé Play-off, ve kterém o Challenge Cup soutěžily týmy, jež se neprobojovaly do čtvrtfinále, ovládlo Kopidlno. Ve finále porazilo velkého rivala Blata 3-2 a po loňském vítězství v Okresní soutěži získalo další úspěch.

O vítězství rozhodl v 55. minutě Jiří Štoček.

Fotografie Josef Hlaváček

Formát soutěže, který vznikl tak trochu z nouze, se projevil jako velmi úspěšný. Tedy alespoň co se Skupiny N-2 a následného Challenge Cupu týká.

Nadstavba "nadstavby", tedy Skupina o 7. místo, přinesla pouze vyrovnaná a velmi kvalitní utkání. Nakonec jí ovládlo Kopidlno, které posléze velmi potrápilo Řáholec v předkole Play-off.

Do semifinále Challenge Cupu se probojovala celá čtvreřice týmů právě ze Skupiny o 7. místo. Kopidlno narazilo na Gemu, která v předchozím kole porazila Železnici. V 16. minutě se mu podařilo dvěma góly odskočit a vedení udržovalo po celý duel. V obou gólech měla prsty dvojice Jiří Štoček a Jaroslav Jaroš.

Na gól Lukáše Kříže zareagoval po povedené kombinaci Aleš Michal a do kabin se šlo za stavu 3-1. Hned zkraje třetí části padly do sítě gólmana David Loumy další dva góly a při skóre 5-1 se zdálo být rozhodnuto. Jenže Kopidlno je expert na dramatizování vyhraných utkání, a tak dovolila Gemě, přesněji Patriku Köhlerovi, opět velmi rychle dotáhnout na hratelný rozdíl dvou gólů.

Závěrečných 12 minut sice přineslo pár zajímavých šancí, ale síť se už nezatřepetala a Kopidlno postoupilo do závěrečného souboje o pohár.

O soupeři se rozhodlo o den později, kdy se v souboji bez favorita střetli Dobrá Voda a Blata. Blatům se závěrečná kola nadstavby náramě vydařila a nebýt kontumace v posledním utkání s Kopidlnem, mohla jít z prvního místa právě ona.

Skóre otevřel ve vlastním oslabení Kryštof Koníř, ale o tři minuty déle srovnal Blaťácký Martin Petrgál. Pak gólové znělky utichly, aby se v závěru druhého dějství mohl prosadit Ondra Polák. Obrana Dobré Vody zaspala na konci přesilové hry a pustila hráče vracejícího se z trestné lavice do brejku, který s notnou dávkou štěstí proměnil.

Třetí třetina měla osm minut dlouhou pasáž, kdy se střídal útok za útokem. Zatímco Blata své šance úspěšně proměňovala, Dobrá Voda pálila všude okolo, jen ne mezi tři tyče. Výsledkem bylo vedení 6-2, na kterém se překvapivě jen jedním bodem podílel kanonýr Tomáš Sedláček.

Blata úkol zvládla zaslouženě a stala se soupeřem Kopidlna.

Samotné finále se odehrálo bez přítomnosti autora článku, tudíž vemte prosím za vděk stručnějším popisem bez subjektivního hodnocení.

Ve 13. minutě otevřel skóre Petr Kunc z Blat, který využil přesilovou hru. O tři minuty déle měla Blata k dispozici další početní výhodu, ale tentokrát se radovalo Kopidlno. Na 1-1 vyrovnal Hynek Černý.

Hned zkraje druhé části se prosadil nejstarší hráč na hřišti, Luboš Hyršal, který tak opět posunul rekord nejstaršího střelce. Ten v současnosti činí úctyhodných 65 let a 12 dní.

Blata na vyrovnání čekala až do 51. minuty a i druhý tým se prosadil v početní nevýhodě. Neskóroval nikdo jiný než Tomáš Sedláček. Nakonec se ale radoval "obhájce", kterému pohár přisoudil Jiří Štoček. Velmi dobrý výkon prý podali oba gólmani.

Kapitán Tomáš Jansta pak z rukou Karla Čejky převzal pohár a oslavy mohly začít.