Do finále opět Skepy TEAM, postaví se mu Libáň

Čtyři napínavé duely nabídla semifinálová dvojutkání. Nakonec se z postupu do finále radují dva nejlepší celky letošního ročníku, což prokazovali po celou sezonu.

První finálový duel se koná v pondělí 12. března od 19:00, rozhodnuto může být v pátek, v případě vyrovnaného stavu v sobotu 17. března.

Fotografie z 2. semifinále mezi Sklepy TEAMem a Vaposem od pana J. Hlaváčka naleznete na Zoneramě.

Obě semifinále byla vyrovnaná a rozhodovaly doslova detaily. Sklepy TEAM ztratil úvodní duel až v samém závěru, ale v odvetě prokázal své kvality a soupeře prakticky k ničemu nepustil.

Libáň dokázala plně využít potenciál své soupisky a na semifinále tentokrát povolala všechny své klíčové hráče. Revival se dokázal sejít až na druhý duel a musel dohánět manko z prvního duelu. Nakonec ho potopil Václav Dušička, který bude jistě největší zbraní i ve finále.

Semifinálový program otevřeli Libáň a Revival. Tyto dva týmy spolu po dlouhou dobu bojovaly o přímý postup, ale Revival nakonec doplatil na šířku kádru, která se i vlivem zranění ukázala jako nedostatečná.

Nicméně čtvrtfinálová cesta nebyla nikterak trnitá. Namísto dvou, byl sehrán pouze jeden duel, a Revival souboj s Řáholcem přes problémy v úvodu nakonec s přehledem zvládl. Pošetřil tak síly a ve zrušeném termínu se mohl hned utkat s Libání.

Uběhla pouhá minuta, když se podél pravého mantinelu protáhl Petr Kryštofek až k bráně a backhendem trefil přesně horní růžek branky. Revival se nenechal rozhodit, v následné přesilovce si vytvořil tlak, který až po jejím skončení využil Erik Body uklizením puku do branky.

V 19. minutě přišla hrubice a nahrávka presně na hokejku protihráče. Ke smůle byl oním hráčem zrovna Václav Dušička, který nabídnutý dar neodmítl a s přehledem gólově zakončil.

Utkání ovlivnila situace z 36. minuty, po které byly rozdány tresty do konce utkání, další osobní tresty a Josef Černý z Libáně posléze vyfasoval ještě trest na jeden zápas. Důležité je, že Revival hrál oslabení, které Libáň potrestala hned po 15 sekundách. A mohlo být i hůře, neboť Revival v závěru druhé třetiny jen těžko popadal dech.

Přestávka pomohla a obraz hry se změnil. Libáň vyhazovala, aby se vymanila z tlaku, tomu ale chybělo zakončení i finální přihrávka. Šance na gól přišly až v závěru, ale gól se do sítě gólmana Konečného Revivalu dotlačit nepodařilo. Při power-play ujel Tomáš Kaulfus a faul na něj nemohl znamenat nic jiného než-li technický (dnes jako "přiznaný") gól. Libáň zvítězila 4-1.

Pro odvetu Libáň nemohla počítat s Josefem Černý, naopak Revivalu dorazili i Jakub Plíšek a Dan Mácha, a loňský finalista po dlouhé době mohl nastoupit na tři útočné formace.

Revival měl zpočátku více ze hry, ale do vedení se gólem Dušičky opět dostala Libáň. V 16. minutě prošel jako nůž máslem obranou Jakub Plíšek a vyrovnal na 1-1. Druhá třetina nabídla osm minut dlouhou pasáž, během které padly čtyři góly - po dvou na každé straně. Revival se ujal vedení gólem Vojty Stránského, ale Kohout a z dálky Dušička otočili na 3-2 pro Libáň. Vyrovnaní na 3-3 vykouzlil opět Jakub Plíšek a za tohoto stavu se šlo do kabin.

V úvodu třetí třetiny měl Revival k dispozici ještě necelé dvě minuty přesilové hry, kterou v kýžené vedení proměnil svým klasickým backhendem Lukáš Karban. Tento stav by znamenal prodloužení a Revival měl řadu příležitostí vedení ještě navýšit. Nezdařilo se a necelé 4 minuty před koncem přišel šok, když další střela Václava Dušičky z dálky skončila v síti. Ten tímto dovršil hattrick.

Revival ještě odvolal gólmana, ale ani přesilovka 6 na 4 se neujala. A když pár sekund před koncem poskakoval puk před odkrytou klecí Libáně nikým neuklizen, postoupila Libáň do druhého finále JHL ve své dlouhé historii.

Úvodní semifinále mezi Sklepy TEAMem a Vaposem nabídlo precizní taktickou bitvu, a to k větší radosti Vaposu. Tomu se podařilo přibrzdit útočnou mašinu soupeře a znechutit mu hru.

K tomu potřeboval bezchybný výkon gólmana Lukáše Vinkláře, o který se mohl opřít. Jediným momentem, kdy Sklepy obranu soupeře překonaly, byla 15 minuta a využitá přesilovka. Miroslavu Horynovi se podařilo schovat střelu za hráče a puk se zastavl až v síti.

Vaposem se postupně osměloval k výpadům a dostal se i ke vždy nebezpečným přesilovkám. Z toho pramenilo i několik nenápadných šancí, které ale silně zaváněly gólem.

V 58. minutě dostal Vapos k dispozici poslední přesilovku. Sklepům se nepodařilo vyhodit, obránce Marek Lukáč na modré čáře předvedl až gólmanský zákrok a puk posal zpět na bránu. Petr Mizera umně tečoval a puk nasměroval pod horní víko brány. Nečekané rozuzlení zápas prakticky anulovalo a remíza 1-1 přesunula celou váhu rozhodnutí na druhý duel.

Sklepy už si nebyly svým úspěchem tolik jisté a nervozita byla lehce patrná. Uklidnil je v 9. minutě Martin Vencl, hráč který má až neuvěřitelný talent rozhodovat vypjaté chvíle. Vedení vrátilo Sklepům klid a ty tak mohly využít své fyzické kondice.

Ve 32. minutě vystihl rozehrávku Vaposu Míra Horyna a z otočky poslepu našel najíždějícího Aleše Malého. Jeho klička byla úspěšná a Sklepy vedly 2-0. Ještě ve 2. třetině navíc přišla další chyba při přesilovce Vaposu. Horyna rybičkou vypích puk. Ten se dostal za bránu k Davidu Musilovi, který z první našel před bránou opět Martina Vencla.

Třetí část začala zraněním Petra Mizery, který odstoupil. To byl moment, který symbolizoval útlum ve snahách zvrátit osud. Sklepy TEAM měl zbytek utkání pod kontrolou a hlídal si pohodlné vedení. Počet střel na bránu se vyšplhal na konečných 45 - 15. V samém závěru ještě Aleš Kubíček načapal na švestkách gólmana Dominika Brože a zaslouženě snížil na konečných 1-3.

Sklepy TEAM ani v 7. ročníku od obnovení soutěže nebude chybět ve finále. Navíc má možnost získat již svůj 5. titul, čímž by se osamostatnil v čele přehledu vítězů, kde je nyní se Spiritem.