Play-off dospělo do semifnále, zatím bez překvapení

Dnes, tedy v pátek 2.3., budou zahájena semifinálová klání Play-off. Postarají se o to Libáň a Revival, který ve čtvrtfinále vyřadil Řáholec.

V neděli pak bude na programu i semifinálový souboj Challenge Cupu mezi Kopidlnem a Gemou, a po něm se v semifinále Play-off střetnou trojnásobný obhájce Sklepy TEAM Nová Paka a Vapos Jičín, tedy poslední mistr před érou Sklepů.

Play-off JHL 2018 odstartovaly souboje Předkola, kde na sebe narazily nejlepší týmy Skupiny N-2 a poslední dva týmy Skupiny N-1. A souboje to byly vyrovnané.

Holín předčil Dobrou Vodu především díky příspěvku prosincové posily - Tomáše Havelky, který se na vítězství svého týmu podílel celkem 3 góly a u dalších dvou asistoval. Dobrá Voda držela naději na postup až do 50. minuty, kdy Holín odskočil na skóre 5-3.

Nebýt promarněných šancí, mohl výsledek vypadat jinak. Holín pak ještě využil otevřené obrany Dobré Vody a nakonec postoupil po výhře 7-3.

To druhý duel rozřazovacího Předkola byl ještě vyrovnanější. Kopidlno zaskočilo Řáholec a po dvou třetinách vedlo i díky gólu Tomáše Jansty z času 39:45 v poměru 3-2. Řáholec pak zkraje třetí části zabral a skóre otočil na 4-3. V čase 58:52 pak byl vyloučen kopidlenský Jaroš a vypadalo to na konec nadějí. Jenže vzápětí přišel šok a proměněný brejk Tomáše Jansty poslal utkání do prodloužení.

To trvalo tři a půl minuty, než ho po povedeném sólů Filipa Košťáka, který předložil puk před zpola odkrytou, zakončil druhým gólem v utkání veterán Zdeněk Václavec. Řáholec tak postoupil díky čtyřgólovému příspěvku lomnických krajánků 5-4 po prodloužení.

Ve čtvrtfinále čekal Řáholec těžký souboj s Revivalem. Po dvou povedených gólech Petra Vraštila však vedl v polovině utkání 2-0 a vypadalo to na senzaci. Špatně hrající Revival se probral až po gólech Lukáše Karbana, který se hattrickem a asistencí postaral o obrat na 5-2. Poslední desetiminutovka přinesla ještě dva góly Ondry Srba, mezi které se vklínilo ještě snížení Filipa Košťáka.

Druhý duel se po dohodě obou týmů nekonal, a tak se Revival po nejistém výkonu prokousal do semifinále.

Posledním semifinalistou se stal Vapos, ale ani ten neměl ve dvojutkání s Holínem na růžích ustláno. První duel začal v divokém stylu. Vapos se dostal do vedení 2-0, ale Holín dvěma góly v průběhu 15 sekund rychle srovnal. Pak si vzal slovo Radek Bernard a ve 21. minutě již dokončil hattrick.

Nejisté výkony obou gólmanů pokračovaly i nadále, a tak byl stav utkání po dvou třetinách 6-4 pro Vapos. Třetí část pak byla dost nervózní a těžil z toho Vapos, který hned zkraje přidal další dva góly.

Od té doby si vedení hlídal a dovolil Holínu jen kosmetickou úpravu skóre na 8-5.

To druhý duel přinesl zcela jiný hokej. Tentokrát hráli prim gólmani, mimochodem stejní jako při prvním klání. Skóre otevřel přesnou střelou už ve 2. minutě Tomáš Havelka, ale o necelé dvě minuty později zakončil povedenou přesilovkovou akci po nahrávce zpoza klece Aleš Kubíček.

Na další gól se čekalo. Ve 29. minutě Holín vyprodukoval nepřesnou nahrávku na obránce, kterou vystihl Josef Bernard a po úniku v polopádu překonal gólmana - 2:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin a Holín věděl, že potřebuje nutně zvítězit, aby dosáhl prodloužení.

Přiblížila ho k tomu přesilovková střela Ondry Mikoláše, která se odrazila od spoluhráče Jardy Hlavatého za brankovou čáru. V závěru pak měl lepší Holín ještě šance, ale Havelka orazítkoval břevno a Lukáš Hlavatý svou šanci v samém závěru neproměnil. Nepomohla ani hra bez gólmana, a tak po remíze 2-2 postoupil Vapos.

Hrál se i Challenge Cup, taktéž bez překvapení, ale přesto s problémy favoritů. Blata se při hře 9 na 9 dlouho trápila se Žraloky, ale ve 30. minutě přišly dva rychlé góly, po kterých se ujala vedení 4-2.

Ve třetí části pak odpor Žraloků opadl, a tak mohl své kousky předvádět například Jiří Hubínek, který se dvakrát prokličkoval až ke gólu. Obligátní hattrick zapsal i nejproduktivnější hráč letošní sezony Tomáš Sedláček.

Žraloci ještě v závěru využili kiksů soupeře a upravili skóre. I tak ale Blata zaslouženě postoupila po vítězství 9-4 a v semifinále se utkají s jedním z poražených celků z Předkola - přesněji s Dobrou Vodou.

Železnici se do brány postavil Dominik Brož a dlouhou dobu deptal favorita dobrými zákroky. Rychlý gól Gemy snadnou práci nepředznamenal, a tak to bylo až do 47. minuty zcela otevřené.

Jenže pak přišla dorážka Tomáše Málka, která odpor Železnice zlomila. Gema pak skórovala ještě dvakrát, když se trefili Jarda Mejzlík a velmi dobře hrající David Kloz.

Na čtyřech z pěti gólů se podílel Jan Zachoval a i díky tomu vyhrála Gema nad Železnicí 5-2 a v semifinále se může postavit Kopidlnu.

Čekají nás tedy nečitelné souboje, kterých jsme mohli být svědky už ve druhé části (o 7. místo) nadstavbové Skupiny N-2.