Sklepy TEAM získal Prezidentský pohár

S předstihem známe letošního držitele Prezidentského poháru. Tím se stal Sklepy TEAM Nová Paka, který potvrdil své umístění v čele tabulky, když se mu podařilo otočit vývoj v utkání se druhou Libání.

Ve Skupině N-2 jsme byly svědky skvělého finiše týmu Kopidlna, které neprohrálo od 12. prosince, a v posledním utkání celé 1. části Nadstavby porazilo Dobrou Vodu 3-1.

Martin Vencl zakončuje brilantní souhru s Alešem Rejthárkem a otáčí skóre na 2-3. Další fotografie od p. Josefa Hlaváčka naleznete na Zooneramě.

Obhájce titulu potvrdil roli největšího favorita i pro letošní ročník a v souboji dvou vedoucích celků porazil Libáň 6-3. Tím se odpoutal o 5 bodů, potvrdil 1. místo v nadstavbové Skupině N-1 a s předstihem získal Prezidentský pohár.

Utkání, do kterého Sklepy TEAM nastoupil v 15 lidech, začala lépe Libáň. Ta dokázala odolat úvodnímu tlaku soupeře a poté se prostřednictvím Ondřeje Kohouta dostala do vedení 2-0. První gól byl tradičním brejkem tohoto hráče, ve druhém případě zakončoval akci Přemysla Zemana usměrněním kotouče.

A to nemuselo být všechno. Novopacký tým byl v šoku a v závěru 1. třetiny mohl ještě minimálně jednou inkasovat. Libáň ale velké šance neproměnila a třetina skončila "jen" 2-0.

Kratičká pauza Sklepy probudila a zpět do hry je bleskově vrátil Míra Horyna. Následující fáze utkání rozhodla a její hlavní postavou byl Aleš Rejthárek. Ten nejprve úspěšně zakončil přesilovkovou akci. O 5 minut později předložil puk Martinu Venclovi, který si s nelehkou situací poradil velmi efektně a především efektivně a otočil skóre.

Hřebíček do rakve zatloukl opět Aleš Rejthárek, který nahozením od modré překvapvě prostřelil vše včetně gólmana Konečného, který neviděl přes clonící hráče.

V poslední části Sklepy kontrolovaly vedení a přidaly ještě dva góly, které v rozmezí 20-ti sekund vstřelili Lukáš Beneš a Dominik Brož. Výborně chytajícího gólmana Standu Věchta pak naposledy překonal 24 sekund před koncem Petr Kryštofek, který korigoval na konečných 3-6.

Situace v tabulce od 2. místa se zdánlivě vyrovnává, neboť Revival porazil Řáholec 11-4 a přiblížil se na rozdíl 1 bodu Libáni, ale poslední program hovoří pro Libáň. Další zdramatizování může přidat dnes Vapos, který se také může posunout na kótu 9 bodů.

Skupina N-2

Do konce dospěl i program Skupiny N-2, která se nyní rozdělila na 4 a 5 týmů. Skvělý finiš zažilo Kopidlno, která vyhrálo posledním 5 utkání a především 3 zápasy během posledním 6 dnů.

Nejprve to odnesli Žraloci (4-2), poté Lužany (9-3) a v souboji o 1. místo nakonec i Dobrá Voda.

Skóre otevřel již ve 2. minutě Petr Komárek, na což ještě v 1. části reagoval Jiří Špicar. O výsledku nakonec rozhodla 2. třetina, kdy Kopidlno využilo 2 přesilové hry. Trefili se Jan Tomášek a Jiří Štoček. A protože ve 3. třetině již gol nepadl, zvítězilo Kopidlno za přispění výborného gólmana Jirky Fikara 3-1 a soupeře v tabulce na poslední chvíli o bod přeskočilo.

Dobrá Voda je na druhém místě, do Skupiny o 7. - 10. místo postoupily ještě Gema a Blata. Černý Petr nakonec zůstal Železnici, která své klíčové utkání nezvládla a prohrála s Blaty vysoko 0-8.

Body pro závěr Nadstavby se počítají a nyní se rozhodne, kdo se bude účastnit Play-off, a kdo čtvrtfinále Vyzývacího poháru.