Sklepy TEAM Nová Paka dovršil zlatý hattrick

Speditrans Jičínská hokejová liga má za sebou již 22. ročník, který zakončilo povedené představení dvou nejlepších týmů sezony.

Třetí finále nabídlo další zajímavou podívanou, ze které vyšel vítězně tým HC Sklepy TEAM Nová Paka. Ten dokázal otočit nepříznivý vývoj utkání a zdolal HC Revival 4-2.

Zároveň tak otočil i vývoj finálové série na 2-1 a před parádní kulisou cca 100 diváků dovršil zlatý hattrick.

Již před úvodním vhazováním se výrazně proměnil poměr šancí na úspěch. Sklepy TEAM totiž ke třetímu finálovému duelu nastoupil v plném složení 16-ti lidí, a to včetně Davida Musila, který delší dobu chyběl pro zranění.

Naopak Revival postrádal hned několik opor a do zápasu nastoupil pouze s 10 lidmi do pole. Když pak dorazil jedenáctý hráč, krátce na to pro zranění odstoupil Vojta Stránský.

Přesto nebyla početní převaha v úvodu vůbec znát. První třetinu totiž ovlivnilo velké množství vyloučení, z nichž hned několik bylo technického rázu. Sklepy TEAM se tak nemohl dostat do provozního tempa a Revival zvládal držet krok.

Skóre otevřel v 17. minutě Vojta Mašek, který úspěšně zakončil protiútok poté, co se protáhl kolem levého mantinelu a nechal za sebou obránce soupeře.

To byla pro nováčka výrazná vpruha a ve 27. minutě zakončil přesilovkouvou kombinaci Erik Body, který propálil brankáře Dominika Brože. Skóre 2-0 vypadalo poměrně nadějně, i když byla znatelná rostoucí únava desítky hráčů Revivalu.

Sklepy TEAM navíc zbýšil tempo a přidal i fyzickou hru. Výsledek se dostavil rychle, když po nepovedeném střídání Revivalu, která se navíc událo v oslabení, ujel Lukáš Beneš a střelou do rohu branky snížil na 1-2. To ale byla jediná úspěšná střela, přestože Sklepy v druhé polovině druhé třetině rozjely solidní kolotoč.

Do třetí části šel Revival znovu oslaben. Přesilovku soupeře zvládal dobře bránit až do doby, kdy zaúřadovala kaluž vody za bránou, ve které nechal obránce puk. Ten rychle sebral Sucharda a před bránou našel volného Beneše, který se opět nemýlil.

Rozhodující moment přišel ve 49. minutě. V končící přesilovce Revivalu se Sklepům podařilo prohodit u mantinelu puk, který si našel Aleš Rejthárek. Tan, ač bráněn, zakončil z polootčky a překvapivou střelou po ruku gólmana vsítil vítězný gól.

Revival se hodně snažil vyrovnat, ale rychle docházející síly v kombinaci s chytrou obrannou hrou Sklepů se šance přílš nerodily. A těch pár mělo k úspěchu daleko. Ukázkové byly poslední dvě minuty, ve kterých Revival držel puk, ale nedokázal se dostat přes střední pásmo.

13 sekund před koncem zachytily Sklepy rozehrávku a Jakub Ersepka střelou od modré přes dva clonící hráče definitivně potvrdil vítězství Sklepy TEAMu.

Ten tak dokázal vyhrát čtvrté finále za posledních 6 let, kdy v něm ani jednou nechyběl. Sklepy TEAM dokonal zlatý hattrick a vyrovnal vousatý rekord Spiritu. Po utkání mohli černooranžoví znovu slavit a krom pohárů a medailí přebrali i ocenění od sponzora - kulichy od společnosti BISON.

Výbornou práci při předávání odvedl speaker Pavel Mráz, člen výkoného výboru, který se svého nelehkého úkolu zhostil jako zkušený uvaděč.

MVP Play-off byl zvolen nejproduktivnější hráč Sklepů a střelec vítězného finálového gólu Aleš Rejthárek.

Ve finále zvítězily zkušenosti, připravenost a perfektní vedení týmu. Sklepy TEAM vyhrál zaslouženě, neboť se semknul v nejtězších chvílích a hromadně si šel za snem o třetích vítězství v řadě. Tým HC Revival skončil v nováčkovské sezoně na 2. místě, což je pro něj jistě úspěchem, ale skončit těsně pod vrcholem je vždy těžké.

Divoká sezona plná nemilých překvapení, a kterou dokončily jen 4 z původních 8 týmů, je za námi. Nezbývá než-li poděkovat všem, kteří se na tom podíleli, a to jak sponzorsky, tak zejména některou činností, nezbytnou pro zdárný průběh.