Vapos po divoké sezoně bere bronz

Boj o třetí místo jednoznačně ovládl tým Vaposu. Od počátku na ledě vypadal lépe a rychle si vybudoval dostatečný náskok, který svými zákroky ještě podpořil brankář Černý.

Oslabená Libáň nedokázala reagovat a po výhře 7-2 tak bere bronzové medaile zaslouženě Vapos - potřetí v řadě. Na stupních vítězů jedné za soutěží tak nebude chybět ani šestou sezonu od znovuotevření zimního stadionu.

Ještě na konci ledna to vypadalo s šancemi Vaposu na postup do Play-off beznadějně, neboť na 5. příčce ztráceli na postupové pozice pěknou porci bodů.

Jenže pak přišlo nečekané odstoupení Chomutic a zásah z hůry jej poslal do semifinále proti Revivalu. Už tam byl nepříjemným soupeřem, přestože vypadl ve dvou zápasech.

V boji o bronz bylo znát velké nasazení, u některých hráčů až na hraně možností. Výbroný zápas například odehrál Michal Puš, který se po přestupu ze zaniknuvší Divé Báry stal velmi platným členem první "gólové" formace.

Úvod utkání ale patřil Aleši Kubíčkovi, který po dvou velmi podobných akcích a akrobatickém zakončení poslal svůj tým do rychlého vedení 2-0. Další hráč, který sezonu začínal v jiném týmu.

O osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto už v 16. minutě, kdy se Vapos dostal do vedení už 4-0, ale se znalostí poměrů v soutěži ještě nebylo nic definitivní. Po druhé třetině, kdy skórovali "hastrmani" Puš a Svoboda už ale jasno bylo. Vedení 6-0 stačilo na to, aby Vapos omezil útočné výpady a soustředil se více na zadní vrátka.

Poslední část už jen opticky upravila skóre. Libáň snížila na 2-7, ale nic víc gólman Martin Černý nepovolil.

Libáň v závěru sezony doplatila na četné absence a z Vaposu naopak byla cítit silná vůle napravit nepovedenou základní část. Bronzové medaile po zásluze putují ke žlutočerným.