Revival do finále, Sklepy smírně s Libání

Semifinálové dvojice už mají za sebou dva zápasy, a to s rozdílným průběhem. Zatímco Revival dokázal zvítězit i ve druhém souboji s Vaposem, Libáň svůj "mečbol" nevyužila a Sklepy TEAM stále může živit naději na mistrovský hattrick.

O tom, kdo se stane soupeřem Revivalu ve finálové sérii, se rozhodne v neděli 19.3. Utkání začíná v 15:30 a všichni diváci jsou zváni.

Další FOTO z tohoto utkání od p. Josefa Hlaváčka naleznete na Zoneramě.

Série Revival - Vapos

Papírovým favoritem v semifinálové sérii s Vaposem byl určitě Revival. V sezoně totiž dokázal posbírat v 18 zápasech 26 bodů a s náskokem tří bodů vyhrál základní část.

To Vapos se se svou účastí v Play-off už prakticky rozloučil, jenže poté přišla "dobrá zpráva" v podobě odstoupení černého koně celého ročníku - Chomutic. Tím pádem se Vapos posunul na 4. místo, ale cenou byla dlouhá pauza způsobená absencí celé dolní poloviny nadstavby.

Přesto byl Vapos v prvním utkání více než nepříjemným soupeřem. Úvod utkání se mu velmi vydařil a jen výborné zákroky brankáře Revivalu Petra Hureie držely skóre na stavu 0-0. Pak přišla využitá přesilovka a pohotová dorážka Michala Puše, díky níž se Vapos dostal do vedení.

Vzápětí ale defenziva Vaposu chybovala a vzniklý brejk dokázal zužitkovat Vojta Mašek. To byly jediné dvě branky během prvních 40 minut a do kabin se tak šlo smírně za stavu 1-1. Skvělý výkon předváděl i gólman Vaposu Martin Černý.

Revival ale ve třetí části ještě přidal, zatímco Vaposu po odstoupení Petra Mizery viditelně docházaly ofenzivní síly. O výhře Revivali tak rozhodl dvěma góly během tří minut Vojta Mašek, který dokonal hattrick a stal se hlavní postavou prvního utkání. Tou druhou byl brankář Petr Hurei, který zneškodnil i všechny pokusy Vaposu o vyrovnání. Revival se ujal vedení 1-0.

Druhé utkání mělo zcela jiný ráz. Revival nastoupil pouze s 10 hráči, zatímco Vapos byl opět v plném složení. Přesto byl Revival lepším týmem. Průběh ovlivnila hned 1. minuta, kdy se Tomáši Novotnému podařilo vypíchnout obráncům puk a vzniklou brejkovou situaci úspěšně zakončit.

Revival kontroloval hru a v závěru první části zvýšil na 2-0 povedenou střelou při situaci 2 na 1 Honza Sedláček. Když hned v úvodu druhé třetiny proměnil průnik od modré čáry Ondra Dlabola, vedl Revival už 3-0 a nad působením Vaposu v letošním Play-off se stahovala mračna.

Nováček pokračoval a ještě do poloviny utkání zvýšil na 5-0 přesilovkovým gólem Dubravský a následně Štěpán Šťastný popáte překonal gólmana Černého.

Poté ale Revival lehce polevil, Vapos se góly Michala Puše a Honzy Máchy lehce přiblížil a donutil soupeře přemýšlet. Revival se snížení nezalekl a zkraje třetí části znovu zvýšil Erik Body.

V závěru ještě kosmeticky upravil výsledek druhým gólem Jan Mácha, ale na výhře Revivalu už se nic nezměnilo. Ten ovládl i druhé utkání a po výhře 6-3 se může v premiérové sezoně těšit z finálové účasti.

Série Sklepy TEAM - Libáň

Úvodní utkání byl jeden velký šok. Sklepy TEAM vůbec nechytil úvod utkání a Standa Věchet v bráně lovil jeden puk za druhým. V první třetině byl tuto nepopulární věc nucen učinit hned třikrát.

Veškeré náznaky protiútoku obhájce titulu skončily neúspěchem a gólostroj Libáně pokračoval. Ve 35. minutě dokončil hattrick Přemysl Zeman a zvýšil na astronomických 6-0. V té době už Sklepy na šanci získat první semifinálový bod rezignovali a spíše šetřili síly kádru sužovaného zraněními.

V sestavě chyběli především David Musil a Míra Horyna, kteří jsou nejspíš do konce sezony mimo kvůli zranění kolene. V sestavě chyběli i kapitání Kracík a Augusta, který si málem usekl prst při štípání dřeva. Tato činnost je pro členy týmu Sklepů všeobecně dost nebezpečná, ať už se jedná o práci se sekerou či motorovou pilou.

Libáň svůj kolotoč zastavila až v čase 41:18, kdy na 9-0 zvyšoval Petr Kryštofek, krom jeho příspěvku se do té doby trefili třikrát Zeman a po dvou gólech přidali Kohout a Křiváček. Pátým střelcem Libáně v tomto utkání byl Píša.

Sklepy se dokázaly prosadit až v poslední minutě. Beneš a v poslední sekundě Plecháč již jen kosmeticky upravili na 2-9.

Do druhého souboje nastoupil v bráně Dominik Brož, který v kleci vystřídal zraněného Standu Věchta. V poli přibyl Vencl a "ubyl" Plecháč. Zato Libáň postrádala celou řadu hráčů. Například chyběli střelci z prvního duelu Kohout a Křiváček a další.

Sklepy tentokrát úvod uchopili dobře. Asi v 7. minutě už byl signalizován gól, ale rozhodčí jej po poradě odvolali s tím, že puk z hole Vencla orazítkoval obě tyče.

Trefil se až Aleš Rejthárek, který v přesilovce projel celé hřiště a gólově zakončil. O chvíli později jej napodobil Jelínek a ke zdánlivě poklidnému vedení 3-0 přispěl i střelou z voleje Sucharda.

Libáň se k obratu nadechla na přelomu třetin, kdy se parádní střelou po velkém sólu povedlo snížit Eliášovi a následně potrestal  chybu Zeman.

Klid do duše hráčů Sklepů tak vrátil až Aleš Rejthárek ve 49. minutě přízemní střelou a následně velmi kuriózním gólem dokončil hattrick. O co šlo? Vyhození v oslabení zastavil na brankové čáře na úrovni bodů pro vhazování brankáře Konečný, ale nepochopitelně se puku příliš nevěnoval a vyjel směrem do rohu. Nedokonale zastavený puk se po hraně kutálel až k brankové čáře a obloukem spadl až do brány. Vracející bek ho stihl odpálit až poté.

Tato situace definitivně zmařila snahy Libáně o vyrovnání a Sklepy tak vyhrály 5-2. O postupujícím tak rozhodne až třetí duel.