Do Play-off půjde z první pozice Revival

Až dramatický poslední duel nadstavbové části Okresního přeboru rozhodl o tom, že Revival získal "Prezidentský pohár" a do Play-off půjde z první pozice.

Stalo se tak díky vítězství 6-4 nad Sklepy TEAMem. Semifinálové série začínají již tuto neděli. Od 15:30 se utkají Revival a Vapos, hned poté následuje první duel série Sklepy TEAM - Libáň.

Divokou základní část Okresního přeboru završilo podobně divkoké, leč pohledné utkání dvou vedoucích týmů. Sklepy TEAM chtěl využít formy z posledních týdnů a ke střetnutí se dostavil ve slušném složení. Krom zraněných hráčů chyběli Aleš Rejthárek a Martin Vencl.

To Revival se po dlouhé době sešel v počtu přesahujícím 10 lidí do pole, tudíž se dal předpokládat kvalitní hokej. A tak tomu i bylo.

Úvod patřil Sklepům, které dvakrát udeřily v 9. minutě, když využily hrubého nedůrazu bránících hráčů. Trefili se Honza Truneček a David Musil.

Revival se poměrně rychle oklepal ze studené sprchy a zpátky do hry ho dvěma góly vrátil Štěpán Šťastný, který proměnil průnik po levém křídle a následně si dobře našel palebnou pozici před bránou. Ještě do přestávky prokličkoval celou třetinu obránce Ondra Dlabola a otočil vývoj.

Parádní úsek nováčka završil Ondra Srb dorážkou letícího puku, čímž stanovil stav na 4-2. Rychlé snížení ale obstaral znovu Truneček a gólovou první půlku zakončil, vlastním hráčem tečovanou střelou, Jan Hurei.

Poté se hra zaměřila více na defenzivu a brankostroj ustal. Za to se objevilo více srážek, faulů a vyloučení. Podrobnosti najdete ve statistikách. Tvrdou hru bohužel odnesli Míra Horyna a David Musil. První nedohrál a druhý byl po zbytek utkání značně indisponován. Přesto ale dokázal ještě jednou skórovat, a to v samém závěru, když tlak Sklepů gradoval. Jenže to už byl stav 6-3 pro Revival, když Ondra Srb dokázal z úniku vychytralou přihrávkou zpět najít volného Kubu Plíška.

Tlak Sklepů v závěru sílil, ale krom gólu Musila už Petr Hurei v brance Revivalu za svá záda nepustil. Jeho tým se tak mohl radovat z dílčí, ale premiérové trofeje ve své krátké historii. Kdo ale získá tu nejcennější, ukáží až následující týdny.