Překvapivé výsledky vyrovnaly tabulku

Už 5. kolo Okresního přeboru napovědělo, že se v blízké době můžeme dočkat překvapení. A tak se i stalo. V hlavních rolích se představily Chomutice a Divá Bára.

Oba týmy nastoupily proti Sklepy TEAMu a oba dosáhly překvapivých výsledků. Divá Bára sice podlehla, ale vzhledem k okolnostem byl výsledek 7-9 velmi dobrý. To Chomutice už svého soupeře nešetřili a uštědřili mu porážku, jakou obhájce titulu nepamatuje.

Z výsledků soupeřů se nejvíce radoval Vapos, který sám uspěl proti Holínu. Fotografie z utkání pořídil pan Josef Hlaváček a naleznete je na Zoneramě.

Chomutice se málem prosadili už v utkání proti Revivalu. Brzké vedení 2-0 se však rozplynulo a ve třetí třetině jim už chyběly síly. Většnu utkání totiž odehráli v pouhých 8 lidech. Revival o svém vítězství 5-2 rozhodl zkraje třetí třetiny, kdy se poprvé v utkání dostal do vedení.

Utkání proti Sklepům mělo dost podobných činitelů, ale odlišný průběh. Do rychlého vedení se totiž dosal obhájce. Jenže Chomutice předváděly bojovný výkon a především nebývalou produktivitu. Na vyrovnání Leoše Miškáře sice Sklepy bleskově odpověděly a vrátily se do vedení, ale poté se ze dvou protiútoků dvakrát prosadil Dušan Marek.

Sklepy opět vyrovnaly. Zlomové úseky byly dva. Tím prvním byl konec 2. třetiny, kdy Chomutice podržel výborně chytající Táborský, a tím druhým byl start třetí třetiny, kdy soupeře totálně zdeptal 100% produktvní Petr Louženský. Ten se v utkání představil jako jediná z nových chomutických posil.

Chomuticím v utkání vyšlo vše a nabitou sestavu Sklepů, kde z největších hvězd chyběl jen zraněný Horyna, šokovaly vítězstvím 11-4.

Podobně srdnatě bojovala i Divá Bára, s torzem sestavy se poprala o vítězství se silnou Libání. Konec utkání bohužel pokazila řada nesmyslných zákroků i potemělá světla. Už za nich dokázala Libáň, která během utkání zahodila neuvěřitelnou řadu šancí, vyrovnat na konečných 3-3.

Libáň ve třech utkáních bez distancovaného Václava Dušičky skórovala jen 10x, což je na její poměry velmi skromný počin. Jedinou výhru urvala proti Holínu, který se ještě v závěru snažl o vyrovnání, ale nakonec prohrál 3-4. I tak se Libáň drží na 2. pozici, ale má o jedno odehrané utkání navíc, než většina soupeřů.

Jediným přesvědčivým vítězstvím posledních dvou kol Okresního přeboru bylo vítězství Vaposu nad Holínem. "Hastrmani" nenechali nic náhodě a už po 15 minutách vedli 5-0. Svůj náskok ještě navýšili a jejich brankář Lukáš Vinklář zaznamenal při prvním startu hned čisté konto.

Dění v Okresní soutěži

Do vedení se dostalo Kopidlno, které zatím získalo všech 10 bodů a v důležitém utkání proti Gemě vyhrálo 5-4. Při tomto systému je důležitý každý bod a přestože sezona ještě není ani ve třetině, má Kopidlno našlápnuto na zajímavý výsledek.

Utkání Žraloků a Blat bylo odloženo, a tak se na tuto dvojici dotáhly Robousy. Pomohly jim k tomu dvě vítězství nad Lužany (5-3) a Běchary (11-3). Šest gólů zaznamenal Radek Holouš.

Gema po výborném startu trochu polevila a po dvou porážkách se soupeři z vrchu tabulky se zastavila na kótě 5 získaných bodů.

Začínající sérii porážek rázně utnula Dobrá Voda, která i díky skvělým zákrokům brankáře Noska porazila hladce na první bod stále čekající Old Legends Spirit 7-0. Legendy tato jasná porážka mrzela určitě méně než než-li ta se Železnicí, neboť právě v tomto utkání byly velmi blízko vítězství. Obrat v 55. minutě ale přiřknul oba body Železnici a Spirit je stále na nule a s Běchary se dělí o chvost tabulky.

Každopádně sezona se zatím vyvíjí podle předpokládů. Utkání v rámci širší špičky tabulky jsou velmi vyrovnaná a nic není předem jasné. Na čelo překvapivě ztrácí Gema, ve špičce chybí i Dobrá Voda. Ani jeden z nich určitě ale ještě neřekl poslední slovo.