Sklepy TEAM Nová Paka potřetí mistrem EJHL

Je dobojováno! Titul v Elekrovích Jičínské hokejové lize 2015/ 16 slaví HC Sklepy TEAM Nová Paka. Postavení na nejvyšším místě se tak nemění, nadupaná Libáň nedokázala novopackým zabránit v obhajobě. K zisku titulu potřeboval mistr nejmenší možný počet utkání. Po vyřazení Vaposu díky výhrám 4-0 a 4-2 se Sklepům podařilo vyhrát sérii 2-0 i ve finále proti Libáni.

Oba duely nabídly exkluzivní hokej, který se vyšvih až k horní hranici toho, co je neregistrovaný hokej schopen nabídnout. Poslední duel navíc muselo rozhodnout až prodloužení.

Všechny fotografie ze všech focených utkání na Zoneramě !! (odkaz zde)

Už první duel byl odehrán ve velkém stylu. Ani jeden z týmů nic neponechal náhodě a oba se sešly s tím nejlepším, co měly k mání. Oba však postrádaly své největší hvězdy. Sklepům uř pro zbytek sezony chyběl David Musil, který si v semifinále zranil kolenní vazy. Libáň zase postrádala Václava Dušičku.

Skóre otevřel v 5. minutě Martin Plecháč a Sklepy byly aktivnějším týmem. Jenže své šance nevyužily a Libáň udeřila v samém závěru první části. Patnáct sekund před sirénou vyrovnal Luboš Křiváček. Poté následovala úprava ledu, což ještě umocnilo význam a kvalitu finálových utkání.

Vyrovnání Libáň nabudilo a ta zvýšila aktivitu. Ve 28. minutě šla do vedení, a to dokonce ve vlastním oslabení. Gól střílel Kaulfus, ale hodně se o něj zasloužila dvojice Kohout + Štěp. Sklepáci využili přečíslení a vyrovnání zařídil po rychlé souhře Matěj Chudoba. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2-2.

Z průběhu utkání naprosto vybočuje poslední část, o které by se dala napsat samostatná kapitola. Z opatrného průběhu se stala totální přestřelka. Tu vyprovokovalo rychlé odskočení Libáně na dvoubrankové vedení, góly Píšy a Štěpa dělilo pouhých 40 sekund. Libáň byla jednoznačně v sedle, ale Sklepům přálo štěstí. Klíčové bylo poměrně rychlé snížení, o které se ve vlastním oslabení postaral kuriózně Petr Kracík. Puk se po několika odrazech zřejmě dostal za čáru, ale to už nyní nikdo nevyřeší. Rozhodčí gól nejspíš správně uznali.

A stejný hráč se postaral o vyrovnání v 55. minutě. Šok pro Libáň byl tak velký, že si nechala vzápětí dát ještě jeden gól a Sklepy otočily. Přesilovka za nedovolené bránění mohla přinést vyrovnání, jenže nestalo se tak a trestaný Vojta Žilák při návratu z trestné lavice pečetil v poslední minutě na 6-4 a vedení ve finálové sérii.

Do druhého duelu už mohla Libáň počítat s Václavem Dušičkou, jenž se vrátil ze stříbrné štace v LHL, kde reprezentoval Syřenovské Blackrooks. Jenže citelnou ztrátou byla tentokrát absence Ondřeje Kohouta.

Kdo čekal opatrný úvod, ten se mýlil. Po třech minutách byl stav 1-1. Na rychlé otevření skóre, o nějž se postaral novopacký Matěj Chudoba, odpověděl trvdou ranou obránce Píša. Aby toho nebylo málo, ve 14. minutě nepochytali obránci kličkujícího Dušičku a ten dovezl puk až do brány. Libáň byla odhodlána soupeře zničit, což se projevovalo místy až neúměrně tvrdou hrou. Hity Libáně trestal Lukáš Beneš, který se svou spíše subtilní postavou hitoval nejlepší hráče soupeře. Zahanbit se nenechal ani Vojta Žilák.

V 19. minutě, z ničeho nic, Sklepy otočily vývoj, když se v rychlém sledu trefili nejprve Beneš a po něm schrumáž využil i Augusta.

Hrály oba týmy. Po úpravě ledu vyrovnal z dálky Petr Najman. To už bylo moc na obě obrany, které se rozhodly zavřít vrata. Další šance, a nebylo jich málo, tak končily v nejhorším případě na výstrojích obou gólmanů.

Klíčová mohla být 46. minuta a první vyloučení na straně Sklepů. Rozhodčí přísně potrestali sekání Rajma do gólmanovy lapačky, což se možná poprávu nemuselo líbit jeho spoluhráčům. Buly, střela a po 4 sekundách skóroval obránce Miroslav Eliáš, najíc cestu pro puk mezi nohama cca pěti clonících hráčů. Zdálo se, že by Libáň mohla dotáhnout své snažení až ke třetímu duelu. Avšak v 54. minutě skóroval hrdina utkání Beneš, který vyrovnal.

Závěr třetí části mohly ovlivnit vyloučení. Rozhodčí poslav v čase 56:16 Libáň dokonce do tří, a to na celých 91 sekund. Sklepy dlouhou výhodu nevyužily a mohly litovat. Před koncem předvedl Kryštofek téměř likvidační zákrok na jednoho z hráčů Sklepů, reakce střídačky byly pochopitelně negativní, a to velmi. Dvě minuty za hráčkou lavici poslaly Sklepy do tří v nadcházejícím prodloužení.

Trumfy byly na straně Libáně. Obrovská převaha při přesilovce 4 na 3 vyústila střelou Kaulfuse, jenž trefil spoluhráče. Puk se dostal k Vojtovi Žilákovi. Ten se rozjel k velké sóloakci, kterou zakončil střelou do brány. Pak už propuklo nadšení ze obhajoby, první po dlouhé době. Skóre z utkání 4-5 v prodloužení.

MVP Play-off byl vyhlášen Standa Věchet, který po smolné sezoně (problémy snad se vším a pokus o sebevrždu motorovou pilou) neprohrál v Play-off jediný zápas. Trofej mu jistě přejou nejen všichni spoluhráči.

Sezona je u konce. Ještě nás ke konci dubna čeká předávání individuálních ocenění, které jsme se letos rozhodli spojit s organizační schůzi k příští sezoně. Děkujeme za přízeň, která nás jistě neopustí ani v dalších letech. Přejme si štěstí a dobré podmínky pro další pokračování čím dál populárnější soutěže...