Město Nová Paka

FOTO JHL na Zonerama

Interliga - kanadské body

Bronz znovu vybojoval Vapos

V repríze loňského utkání o 3. místo znovu uspěl tým Vaposu, který s přehledem porazil Holín 7-4. Jeho soupeři v utkání chyběly některé opory, do pole se musel postavit brankář Ondřej Barkman.

Ten v samém závěru korigoval skóre na konečný třígólový rozdíl.

Utkání zklamaných bylo hodně ovlivněno silou sestavy Holína. Ten sice nastoupil do utkání v 10 lidech, ale chyběly některé velké opory jako Vojta Mašek či bratři Šobkové. Do pole se navíc postavil Ondra Barkman, který s pozicí levého křídla nemá mnoho zkušeností.

Už v úvodu byl znatelný rozdíl kvalit mezi téměř kompletním kádrem Vaposu a oslabeným Holínem. Skóre otevřel po 56 sekundách Dan Mácha. Holín se držel ve hře až k přelomu první a druhé třetiny, kdy Vapos přidal během šesti minut tři góly a bylo rozhodnuto.

Vapos si pak už jen hlídal rozdíl ve skóre, který se mu ke konci sice ztenčil na tři góly, ale i tak to bylo pohodlné vítězství. Dokonce bylo zřejmé, že žlutí nehráli v takovém tempu jako proti Sklepům v semifinále. Závěr ještě okořenil gól Ondry Barkmana, který přišel 15 sekund před koncem. Ani to však nezměnilo fakt, že si Vapos zasloužil bronzové medaile.