Hořičtí opanovali Barážový pohár

Jako první ke svému konci dospěl letošní Barážový pohár. Finále se odehrálo ve středu a utkali se v něm Grey Grizzlies Hořice a Spirit, dva největší adepti na zisk této trofeje JHL.

Utkání přineslo zajímavý a veskrze pohledný hokej. Závěr lehce pokazila neukázněnost mladších hráčů Spiritu, kteří těžce kousali nepříznivý stav a inkasovali nejen osobní tresty.

Začátek utkání ovládl Spirit. Kompletní byla trojice novobydžovských mladíků, která pochopitelně způsobovala Grizzlíkům největší problémy. Nástup byl drtivý, během prvních 150 sekund se dvakrát za obranu dostal Petr Louženský a ani v jednom případě se nemýlil. Stav 2-0 pro Spirit.

Klíčová pro utkání byla druhá třetina, kterou předčasně (už ve 20. minutě) odstartoval Jan Karban, který snížil na 2-1. Jako varování to Spiritu nestačilo, a tak přišla čtyřminutovka hrůzy, ve které "šedý medvěd" čtyřikrát udeřil. Na skóre svítilo 5-2 a Spirit nedokázal reagovat.

Zkraje 3. části se očekával nástup Spiritu, neboť poslední část není v posledních letech silnou stránkou hořického klubu. Jenže nestalo se a na 6-2 zvýšil Štefan. Pak se dvakrát prosadil, kdo jiný, než Petr Louženský a opět bylo o co hrát.

To chybělo do finiše ještě téměř 12 minut a vypadalo to, že by Spirit mohl ještě zlobit. Pak ovšem přišel na řadu Zdeněk Strnad, na jehož výstroji skončily všechny následující šance Spiritu. Definitivní tečku za snahou svého týmu učinil Ondra Srb, který obdržel 7 minut před koncem trest ve hře. Oslabení 5 minut Spirit v honbě za vyrovnáním nepotřeboval. Navíc se prosadil Jan Karban z Hořic a bylo rozhodnuto. Grey Grizzlies zvítězili 7-4 a po delší době se mohli potěšit s trofejí, alespoň nějakou ...