Libáň prošla přes Holín do finále

Ani druhá semifinálová dvojice neodehraje rozhodující duel. Libáň stejně jako Sklepy Team plně využila obě úvodní semifinálová klání a v sérii porazila Holín 2-0.

Druhý duel silně poznamenala hromadná bitka, po které byl v čase 56:02 a za víceméně rozhodnutého stavu 6-3 ukončen. Ve finále tedy bude po dlouhé době chybět jičínský tým.

Už první utkání ukázalo kvalitu obou soupeřů a také fakt, že Holín bude mít velký problém s početní převahou Libáně. Do utkání sice nastoupil v pro něj obvyklých 11 lidech, ale už po první třetině počítal dva zraněné.

Libáň do utkání vstoupila bez respektu a Holín se dlouhou dobu nemohl zařadit "do rychlého pruhu". Největší problém mu krom velmi kvalitný obrany a brankáře působila dvojice Kouhout - Štěp, která se dostala do řady šancí. Dvě z nich zužitkoval Jan Štěp, který těžil ze hry nezastavitelného Kohouta a "uklízel" jeho akce do brány. Po dvou třetinách byl stav 2-0 a to i díky skvěle chytajícímu brankáři Holína, jímž byl Petr Hurei.

Třetí třetiny nejsou silnou stránkou ani jednoho z týmů, ale Holín se dokázal vrátit do utkání. Ve 45. minutě snížil Petr Daňo, ale o chvíli později, při sníženém počtu hráčů, opět zvýšil Petr Kryštofek, jenž se zpozabrány pokoušel přihrávat a jeho nezdařený pokus skončil v bráně.

Holín nesložil zbraně a při návratu hráčů z trestné lavice přihrával Mašek skórujícímu Lukáši Hlavatému. Oba týmy měly šance, za Holín nevyužil velkou příležitost Erik Body. Ke konci Holín vrhl své síly do útoku, čehož využil Jan Štěp ke zkompletování hattricku. Mužem utkání ale byl Ondřej Kohout, který všechny jeho akce vytvořil. Libáň zvítězila 4-2 a ujala se vedení v sérii.

I ve druhém duelu jsme postrádali Václava Dušičku, který upřednostnil finálové klání v Lomnické lize. I bez něj ale Libáň přivezla velmi silnou sestavu. Holín nasadil všechno, co mohl, přesto měl jen 10 lidí do pole. Do branky se postavil Ondra Barkman.

Úvod byl vyrovnaný, ale Libáň se opět dostala do dvoubrankového vedení. Tentokrát si Holín dokázal pohlídat Štepa s Kohoutem, ale do branky se dostaly střely Kaulfuse, jenž kroužil kolem branky a ve vhodné chvíli vymetl šibenici, i pokus Pažouta.

Osm minut ve druhé třetině stačilo Holínu, aby utkání otočil a dostal se do sedla. Nejdřív dvakrát doslova procpal puk do klece Jarda Hlavatý a krátce poté zužitkoval brejk Vojta Mašek. A gólů mohlo být i více, ale další šance Holín proti přepadlému soupeři nevyužil. Naopak ve 38. minutě vyrovnal v přesilové hře šikovně tečující Kryštofek.

Klíčová tak byla přesilovka 5 na 3, trvající téměř 2 minuty a během které Holín nevymyslel nic. Vítězný gól tak vstřelil Štěp, který využil akci Ondřeje Kohouta. Ten mu předložil puk mezi kruhy, brankář si hodně vyjel, ale Štěp přesnou a tvrdou střelou přesně do vinglu prakticky rozhodl. Otřesený Holín pak dvakrát rychle inkasoval a v 56. minutě prohrával už 6-3.

Závěr pak pokazila hromadná bitka, ze které odešlo 7 hráčů (a to bylo ještě málo) s trestem do konce utkání, včetně brankáře Barkmana. Rozhodčí utkání v čase 56:02 ukončili, což bylo v daném momentu více než rozumné rozhodnutí.

Libáň poprvé v historii postoupila do finále, které si zahraje proti Sklepům. První duel je na programu v neděli 20.3. v 17:00.