Páté finále v řadě pro Sklepy TEAM !

Letošní ročník JHL se kvapem chýlí ke konci a včera byla rozlousknuta možná zásadní otázka. Kdo z dvojice Sklepy TEAM a Vapos se podívá do finále.

Novopačtí nenechali nikoho na pochybách a sérii ukončili už ve druhém zápase po výhrách 4-0 a 4-2. Zahrají si tak už páté finále JHL po sobě, což je počin hodný hokejové dynastie.

Obě semifinálové dvojice nabízí fanouškům ten nejlepší neregistrovaný hokej. Není divu, když většina hráčů má s tím registrovaným bohaté zkušenosti.

Semifinálovou fázi odstartoval souboj dvou nejúspěšnějších týmů posledních let. Jak Sklepy TEAM, tak Vapos nastoupili v nejsilnějších sestavách. Vapos do branky povolal Lukáše Vinkláře.

Hned v úvodu se měnilo skóre. Po 31 sekundách využil přihrávku Rejthárka Sucharda a se štěstím překonal brankáře. Málokdo tušil, že právě tento gól bude v prvním utkání vítězným. Jenže pak se dlouho nikdo nemohl do klece trefit. Utkání gradovalo, přibývalo tvrdých soubojů. Po jednom z nich odstoupil obránce Sklepů Radek Krsek.

Velkou šanci nevyužil Tomáš Svoboda z Vaposu, jehož klička byla tak dokonalá, že za brankářem úplně minula branku. Klíčovou pro průběh prvního utkání byla poslední minuta druhé třetiny. Sklepy spáchaly dva fauly během 11 sekund a čekalo je dlouhé oslabení ve třech proti pěti.

Vapos byl blízko vyrovnání. Na více než minutu zavřel soupeře v pásmu a vypálil řádku nebezpečných střel. Pak se ale k puku dostal Fejfar a vyslal do úniku Rejtárka. Ten sedm sekund před koncem druhé části prostřelil Vinkláře mezi nohama a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Šok pro Vapos, ze kterého se už ve třetí části nedokázal vzpamatovat.

Zkraje poslední části přidal třetí gól znovu Sucharda. Vapos se snažil, ale marně. Sklepy měly závěr pod kontrolou a dokráčely až k vcelku přesvědčivému vítězství 4-0. V brance se blýskl Standa Věchet, který zneškodnil všechny pokusy Vaposu a zaznamenal čisté konto.

Druhé semifinále mělo trochu odlišný průběh. I když... Sklepy se opět rychle dostaly do vedení, tentokrát zásluhou Rejthárka. Ve 13. minutě využil přesilovku Martin Vencl a s Vaposem to opět vypadalo zle.

Jenže druhá třetina patřila "žlutým", když nejprve snížil Tomáš Svoboda a o chvíli později vyrovnal Dan Mácha. Na vině byli i dvě vyloučení Sklepů, které rozhodily obranné řady.

Velmi důležitý byl gól David Musila, kterým krátce po vyrovnání vrátil vedení Sklepům. A byl to gól vítězný, neboť Vapos už další puk do branky Věcheta nedostal. Ve 45. minutě ještě zvýraznil vedení novopackých Zdeněk Augusta a opět skvělá obrana ve složení Fejfar, Soviár - Žilák, Vencl - Foltýn už žádné další snížení nedopustila.

Sklepy tým porazil Vapos 4-2 a zaslouženě opět postoupil do finále JHL a drží tak unikátní bilanci postupů ve všech pěti dosavadních ročnících od otevření Zimního stadionu.