Interliga - kanadské body

Report - Čtvrtfinále Barážového poháru

Ve článku jsem se zatím těmto kláním nevěnoval, neboť bylo vhodnější počkat na konec čtvrtfinálové fáze. A  jak se ukázalo, správný postup ...

Některé dvojduely, jak byla tato fáze zorganizována, totiž v odvetách nabídly úplně odlišné průběhy, než úvodní mače.

Jako nejvyrovnanější se čekal dvojduel mezi týmy HC Blata a HC Dobrá Voda. A skutečně. První duel byl lepší tým Dobré Vody, který soupeře prakticky po celý duel přehrával. V 21. minutě byl stav už 4-0. Pak Blata zapla na vyšší rychlost, ale jejich šance většinou končily na výstroji brankáře Jahelky.

Přesto do jeho klece padly i góly a ve 49. minutě snižoval na rozdíl jednoho gólu Petrgál, který dokonal hattrick. Konec byl hektický a bohužel došlo i k vážnému zranění. Miloš Hazdra z Blat si v nešťastném souboji zlomil kotník, druhý oproti jeho zranění z prosince 2014. Zda-li se vrátí k JHL, zůstává otázkou.

Dobrá Voda zvítězila 5-4, ale jak se po utkání ukázalo, dva z jejich hráčů neměli odehráno dostatečný počet utkání ke startu v Play-off. Utkání bylo zkontumováno ve prospěch týmu HC Blata.

Druhý duel byl tímto faktem zřetelně ovlivněn a byl o poznání nervóznější. Úvod se více vydařil Dobré Vodě, ale skóre bylo po dvou třetinách nerozhodné 3-3. Blata tradičně držel brankář Vojta Kubina. Třetí třetina začala zostra. Puk do branky rychle dostal Martin Petrgál, následován spoluhráčem Tomášem Sedláčkem.

Dobrá Voda, vědoma si potřeby zvítězit, vrhla své síly do útoku a zapoměla pootevřená zadní vrata. To nemohlo skončit jinak, než gólovou smrští. Blata nakonec zvítězila vysoko 8-4 a postoupila do semifinále. Po utkání došlo k předávání ocenění z základní část Okresní soutěže. Blata převzala stříbro, Dobrá Voda bronz.

Jediným celkem, který prošel čtvrtfinálem Barážového poháru bez prohry na hřišti, byla Gema. Prestože v jejím souboji s Kopidlnem mnozí favorizovali jejího soupeře.

První utkání patřilo brankářům. Minimálně po prvních 50 minut nedokázali střelci vyzrát na strážce klecí ani v nejjasnějších příležitostech. Ještě v 50. minutě tak byl stav 1-1, než prolomil kouzlo brankáře Čisteckého Lukáš Kříž. Krátce po něm se ještě trefil Mejzlík a na 4-1 zvyšoval znovu Kříž. Rozhozené Kopidlno ještě překonal Patrik Köhler a Gema tak za obrovského přispění gólmana Loumy zvítězila 5-1.

Odveta byla úplně jiná. Hned z úvodního buly ujel a skóroval Jiří Štoček, který v čase 00:11 otevřel skóre. Gema odpověděla Křížem a dalekonosnou střelou Pavla Musila, jež překvapila brankáře Kordíka.

Ve druhé části vyrovnal znovu Štoček, ale na přestávku šla za solidního vedení 4-2 Gema. Jak ukázal první duel, třetí třetina Gemě střelecky svědčila a bylo tomu tak i v odvetě. Gema zvítězila 7-3 a relativně "suchou nohou" vkročila do semifinále. Kopidlno sezonu skončilo bez úspěchu.

Absolutorium patří dalším dvěma celkům ze středu tabulky Okresní soutěže. Jak Žraloci, tak Robousy nedali proti velkým favoritům kůži lacino a porvali se o postup. Bohužel ani jeden nakonec neuspěl.

Velkou smůlu měli Žraloci. Ti v prvním duelu byli jednoznačně lepším týmem a chytrou hrou deptali v sezoně neporaženého vítěze Okresní soutěže Spirit. V brance je jistil Martin Černý, který ve volných chvílích sledoval, jak jeho spoluhráči přehrávají sebevědomého soka.

Svůj možná životní výkon předvedl Dan Kozák, který byl v čele ataku započatého v polovině první třetiny. Během 20 minut Žraloci otočily stav z 0-1 na 5-1 a Spirit dokonale zaskočili. Ten se pak jen marně snažil dostat zpátky do zápasu, ale na každé snížení a náznak obratu reagoval nejmladší (rokem založení) tým soutěže další brankou.

Nakonec modří zvítězili 8-4 a každopádně si vynutili minimálně prodloužení odvety. Čtyři góly zaznamenal Dan Kozák, dvakrát se trfil Ullmann, na hrřišti byl hodně vidět i Lukáš Fof s bilancí 1+2.

Odveta byla trochu o něčem jiném. Spirit tentokrát i bránil, zezadu ho držel brankář Jirka Fikar. Vpředu řádila dvojice Louženský - Kloz, která tentokrát byla nepolapitelnou silou. Když si zkraje druhé části poranil rameno skvěle chytající brankář Černý, bylo toho na Žraloky dost.

Spirit ve třetí části pohlídal své vedení, které navýšil na konečných 7-2. Čtyřmi góly se na tom podílel Petr Louženský, gólem a čtyřmi asistencemi Jan Kloz. Následovalo prodloužení hrané 4 na 4.

V něm měl Spirit hned několik šancí rozhodnout, ale klíčovým mužem se nestal nikdo jiný než Petr Louženský. Ten v čase 64:15 využil skvělého pasu Kloze, natlačil se před brankáře Kokavce (Černý střídal po dvou třetinách) a backhandem "do vinglu" poslal Spirit do semifinále.

Poslední dvojicí byli Grey Grizzlies a Robousy. Papírová síla obou týmů je diametrálně odlišná, a tak se čekal "rychlý proces". První duel ovládli bratři Karbanové. Ti společnými silami nastříleli osm gólů z deseti a celkem posbírali 12 kanadských bodů. Robousy jen v závěru dokázali upravit skóre na konečných 10-3.

Podobným způsobem se měla konat i odveta, jenže... za prvé; Hořice nechali pro odvetu doma oba bratry Karbany i další útočné lídry. I tak ale měly Robousy s přehledem přehrát, neboť ty k utkání nastoupily v pouhých osmi lidech. Jenže Robousy hodně podržel brankář Tomáš Čapek. Ten odchytal nejlepší utkání v sezoně a zlikvidoval i ty největší šance soupeře. Za jeho zády skončil až tečovaný puk pár minut před koncem.

Dalším hrdinou Robous byl Radek Holouš. Po většinu sezony obránce si nejprve odseděl osobní trest 10 minut, následně přihrál na gól Pavlu Hladíkovi a nakonec sám vstřelil vítěznou branku, když z úniku vymetl pavouky brankáři Strnadovi. I díky těmto mužům a především díky kolektivnímu obrannému výkonu dospěly Robousy až k vítězství 2-1 a kýžému prodloužení.

To chtěli odehrát Grey Grizzlies, ale po 75 sekundách bylo přerušeno ztlumením světel, když byla překročena 11 večerní. Pak už se týmy rozhodly jet rovnou nájezdy.

Prvních osm exekutorů ztroskotalo na gólmanech. Pátou sérii začínal Radek Sušír a dost krkolomným způsobem přehodil puk přes brankáře Čapka (viz obrázek). Michal Trejbal odpovědět už nedokázal, a tak se do semifinále podívají Hořice.

Do další fáze tedy postoupily všechny čtyři nasazené celky, dvojice pro semifinále jsou Grey Grizzlies - Blata, Gema - Spirit.