Město Nová Paka

FOTO JHL na Zonerama

Interliga - kanadské body

Odvety pro favority. Libáň a Vapos do semifinále

Nyní jsou za námi již první duely semifinálových dvojic Okrersního Přeboru a jedno ze semifinále v Okresní soutěži. Nyní se ve zkratce vrátíme k dění o kolo zpět, kdy Divá Bára nedotáhla své sympatické snažení za postupem, Vapos bez problémů vyřadil Svijany a v Barážovém poháru postoupily všechny nasazené týmy.

Začněme v Play-off, kde byly sehrány odvety předkola ...

Ve středu se konal velmi očekávaný duel mezi Divou Bárou a Libání. K prvnímu zápasu už bylo řečeno vše. Divá Bára v závěru dokonale překvapila svého soupeře a otočila z 2-6 na 7-6.

Do odvety nastoupila bez jednoho z klíčových mužů obratu Lukáše Karbana. Ale i Libáň postrádala opory, a to největší. Václava Dušičku a Ondřeje Kohouta. Jenže s tím se dokázala vypořádat bez problémů.

Úvod zápasu byl vyrovnaný a Bára si byla dobře vědoma, že se nemusí nikam hnát. Jenže v 18. minutě otevřel skóre Radek Píša a během 120 vteřin měla Divá Bára v brance čtyři góly! Velký šok pro všechny a prakticky bylo po zápase. Ve druhé třetině sice snížil Semecký, ale to byl jediný světlý moment loňského finalisty během utkání.

Libáň postupně nasázela ještě dalších 5 gólů, hattrick si připsal obránce Kaulfus, dva góly vstřelil Píša. Divá Bára prakticky jen čekala na prodloužení a základní část skončila 9-1.

Nastavení začalo ve velkém stylu. Libáň zamkla Báru ve třetině a v obrovské šanci trefila jen břevno (nebo hlavu brankáře). Zbytek prodloužení byl hektický, šance byly na obou stranách, Libáň měla větší. Gól ale nepadl a přišly nájezdy.

První série byla jediná úspěšná v první směně. Prosadili se začínající Kaulfus i Semecký. Poté neuspěl žádný ze čtyř exekutorů. Po změně pořadí se neprosadil ani Lukáš Semecký. Ke svému druhému nájezdu se rozjel Kaulfus a dalším ruským blafákem rozhodl o postupu Libáně.

Vapos v prvním utkání nepustil Svijany prakticky k ničemu, přesto zvítězil "jen" 5-2. Sestavy v odvetě byly prakticky totožné, Svijany opět nastoupily v plném počtu.

Rozdíl oproti prvnímu utkání byl jediný. Vapos dokázal využít své šance a skóre narůstalo. Po dvou třetinách byl stav "nerozhodný" 6-0. Svijany ještě stihly vystřídat brankáře, ale sami tušily, že ke změně to nepodvede.

Vapos ve třetí části přidal další tři góly a Svijany deklasoval 9-0. První čisté konto na úrovni JHL si připsal Lukáš Beneš. Závěr utkání ještě pokazila hromadná bitka, která vyvrcholila inzultací rozhodčího. Sudí rozdali přes 100 trestných minut, což ale nic nezměnilo na zaslouženém postupu Vaposu do semifinále.