Senzační obrat Divé Báry, Vapos ve vedení

Ještě dlouho se bude mluvit o úvodním utkání předkola (chcete-li čtvrtfinále) Play-off JHL 2016. V něm nastoupila Divá Bára proti Libáni. Dva týmy s různým stylem hry, dva týmy s odlišným přístupem k utkání.

Libáň nepodcenila vůbec nic. Do branky postavila nejsilnějšího brankáře, do pole pak 13 nejlepších hráčů, co měla k dispozici. Chyběli jen France a Křepel, kteří nesehráli dostatečný počet zápasů v základní části.

Fotografie od J. Hlaváčka z utkání Robousy - Spirit, Divá Bára - Holín, Vapos - Sklepy TEAM a předávání pohárů za Okresní soutěž byly přidány na Zoneramu (odkaz zde).

Naopak Divá Bára postrádala řadu opor. Chyběli Drusan, Semecký, Zajíc. Celkem se sešlo jen 9 hráčů do pole, z velké většiny "stará garnitura".

Úvod utkání patřil jednoznačně Libáni. Bára jen těžko dokázala odolávat tlaku, trn z paty jí většinou vytahoval brankáře Jehelka. Přesto skončily za jeho zády dvě střely Libáně během prvních 6 minut. Poté se zranil Petr Najman, kterého nešťastně trefil spoluhráč pukem do ucha, a ten musel odstoupit. To mohl být zlom, ale ani následné snížení nemělo vliv na fatální převahu Libáně.

Poté padly ještě dva góly při vyloučení Libáňských, každý na jedné straně, a po dvou třetinách byl stav 4-2. Bára mohla být relativně spokojená.

Třetí třetina byla možná dosavadním nej momentem sezony. Libáň v úvodu zabrala a přidala další dvě branky, zdálo se být rozhodnuto. Jenže pak snížil dalekonosnou střelou sváteční střelec Číha, který by své góly za poslední tři sezony dokázal spočítat na prstech jedné ruky. To chybělo do konce 11 minut.

V dalších minutách mohla Libáň skóre navýšit, ale Jahelka v bráně čaroval. Když chybělo do konce pouhých 246 sekund, načal obrat desetiletí Petr Vraštil. Pár sekund po něm se trefil Lukáš Karban a diváci v hospodě, kterých bylo poměrně hodně a většinou fandili právě Báře, zavětřili naději na památný okamžik.

Když o další minutu později dokonal hattrick a vyrovnal Petr Vraštil, hospoda už bouřila. Každý si ale uměl spočítat, že remíza nic moc pro Divou Báru neřeší, neboť Libáň by byla i ve druhém utkání velkým favoritem. Jenže v čase 59:15 se k puku dostal Lukáš Karban, prokličkoval celé útočné pásmo a půjčenou holí poslal puk nad rameno brankáře. Senzační obrat byl dokonán. Divá Bára předvedla maximálně úspěšný defenzivní výkon, který asi umí jen ona a její pohádka pokračuje. Vždyť před měsícem (1. února) po prohře s Chomuticemi byla její účast v Play-off jen v teoretické rovině... Odveta je na programu ve středu v 18:45.

V pondělí bylo odehrán i duel druhé dvojice předkola. Svijany i Vapos nastoupili v nejsilnějším složení, oba v 15 lidech. Do branky Vaposu byl postaven Lukáš Beneš, neboť Martin Černý se den před utkání zranil, když chytal za Žraloky proti Spiritu.

Svijany nezačaly špatně a silnou útočnou vozbu Vaposu dokonale vymazaly. Jenže v 10. minutě se nechal za protesty k rozhodčímu vyloučit Lukáš Malý do konce utkání. Spojenou přesilovku Vapos využil a prolomil magickou ochranu klece. Do 35. minuty přidal další tři branky, na všech se podílel Daniel Pletka. Stav byl 4-0 a bylo rozhodnuto.

Zbytek utkání Svijany dokonce 2-1 vyhrály, což je až k nevíře, když za celé utkání vyslaly tak 6-10 střel na branku Beneše. Vapos velmi dobrou obrannou hrou dokráčel k vítězství 5-2 a vytvořil si solidní podklad pro postup do semifinále. Druhý duel se hraje ve čtvrtek v 19:45.