Sezona odstartovala řadou překvapení

Nová sezona je již v plném proudy, dnes se do hry zapojí i Vapos, který spolu s Chomuticemi již jako jediný nezasáhl do nového ročníku. Důvodem bylo odložení jejich vzájemného zápasu kvůli lajnování plochy.

Hned první duel sezony přinesl určité překvapení. Los svedl dohromady loňské finalisty a Divá Bára tak mohla svému sokovi oplatit i drtvou porážku z prvního finále.

A to se povedlo na výbornou. Po 28 minutách byl stav 5-1, a to především díky hattricku Vítězslava Svobody. Po zbytek utkání se Sklepy TEAM snažil manko smazat, ale nováček Jaroslav Jahelka byl v brance pozorný. Tlak vyvrcholil na konci 2. třetiny, kdy se podařilo snížení na 4-5 a šance novopackých pro třetí třetiny prudce stouply. Třetí dějství však přineslo už jen pár tvrdých zákroků, vyloučení do konce utkání a definitivní pojistku, kterou přidal Lukáš Karban. Konečný stav 6-4 pro Divou Báru.

Úvod sezony přinesl i první mlhu, která úřadovala především v obou utkání Pivovaru Svijany. S Holínem byly Svijany lepším celkem, ale akcie loňského semifinalisty držel brankář Petr Hurei. Krátce před koncem propadlo nahození Martina Floriána až do branky a utkání skončilo remízou 3-3. Svijany si však spravili chuť v utkání s Divou Bárou, které ovládly těsně 2-1 a nyní se usadily na čele tabulky.

Do role černého koně ročníku se svou letní přestupovou politikou pasovala Libáň. V prvním utkání deklasovala po ose těžkých kalibrů Dušička - France - Křiváček - Kryštofek Gemu vysoko 15-3 a nyní se chystá na Vapos.

Zajímavého lídra má i Okresní soutěž, kterým nyní jsou Žraloci na výhrách 8-6 nad Blaty a 19-2 nad Běchary se gólově podílelo 10 hráčů, z nichž nejproduktivnější byl Dan Kozák. Ten se s 11 body usíldlil na čele této sledované statistiky. Za ním číhá smečka Spiritu, která vypadá opravdu silně. To ostatně pocítila i Dobrá Voda, která je obecně považována za druhý nejsilnější tým Okresní soutěže. Výsledek 12-3 hovoří za vše.