Sklepy TEAM získal druhý mistrovský titul

Je dobojováno. Soutěžní ročník 2014/15 Elektrovích Jičínské hokejové ligy se stal minulostí v pátek 27.3. v půl desáté. Uzavřel ho druhý finálový duel týmů Sklepy TEAM Nová Paka a Divá Bára.

V tvrdé, ale férové řežbě, se nakonec prosadil tým Sklepů, který, po snadné výhře 11-1 v prvním utkání, zvítězil i v mnohem zájímavějším druhém klání, tentokrát 5-3. Sérii tedy ovládl ve dvou zápasech a po jednoroční odmlce se raduje ze zisku svého druhého mistrovského titulu.

Druhý duel nabídl podívanou, kterou si JHL svým významem zaslouží. Oba týmy sa konečně sešly "v plném počtu", nechyběl žádný klíčový hráč. Do branky Sklepů se postavil Dominik Brož, který teprve v červenci oslavil 15. narozeniny.

Skóre 0-0 vydrželo jen 129 sekund. Otevřel ho Jaroslav Sucharda, který vstřelil už 9. gól v Play-off a pojistil si tak vedení v tabulce střelců i kanadského bodování. A nezůstalo jen u první branky. Jen o chvíli později se skóre měnilo znovu. Suchardovu střelu proměnil vdruhý gól Plecháč. Diváci, kteří se na utkání dostavili ve velmi solidním počtu 101 kusů, se jistě báli, že by utkání mohlo mít stejný průběh jako duel číslo jedna. Z omylu je ale během chvíle vyvedl Marek Lukáč, který využil závaru a absence gólmana v brance a střelou od modré snížil na 2-1. To se psal teprve čas 04:30.

To bylo pro tento zápas typické, a sice to, že Divá Bára nedovolila soupeři odskočit na rozdíl dvou branek. V úvodu druhé třetiny Sklepy znovu na moment odskočili. Několikátou dorážku týmu proměnil v gól Matěj Chudoba, další z klíčových mužů Sklepů v Play-off.

Jenže krátce na to znovu snížil Radim Vaníček a drama pokračovalo. Přibývalo soubojů, mnohdy na hraně faulů, ale je třeba pochválit trojici rozhodčích Starý - Abel, Kejzral, která dodala utkání jasný řád, byť hokej tvrdostí mnohdy hraničil s úrovní krajského přeboru. Další gól ve druhé třetině už nepadl, a tak byl stav po 40 minutách stále 3-2.

Start třetí třetiny opět nabídl rychlé góly. Nejprve se prosadil David Musil, který využil přihrávky Martina Vencla. Krátce na to opět Divá Bára snížila. Přesně mířenou ranou nad rameno brankáře skóroval Tomáš Kocourek... a drama pokračovalo. Okolo padesáté minuty přišla řada faulů a další zákroky byly dosti na hraně. Gól ani při přesilovce Sklepů 4/3 napadl a utkání se nachýlilo ke konci. V závěru ještě Divá Bára zkusila hru v šesti, ale Lukáš Beneš do prázdé branky jen orazítkoval vítězství Sklepů a po sezoně 2012/13 zisk druhého mistrovského titulu.

MVP Play-off 2015, tedy hráčem, který se nejvíce zasloužil o zisk mistrovského titulu pro tým Sklepů, byl vyhlášen Jaroslav Sucharda. Nejproduktivnější hráč Play-off i nejlepší střelec pomohl Sklepům 9 brankami, důležité byly zejména tři v prvním utkání semifinále s Vaposem. K vítězství velmi významě přispěl i trojicí proměněných nájezdů v semifinále číslo 2. Trofej je jistě ve správných rukou.

Sezonu úplně uzavře Galavečer JHL, který proběhne dnes, v sobutu 28.3. od 17:00.