Vapos získal bronzové medaile

Bronzové medaile za třetí místo v letošním ročníku získali hokejisté Vaposu. V utkání poražených semifinalistů zdolali Holín 9-4 a po loňském titulu tak získali alespoň bronzové medaile.

Dnes je na programu druhý finálový duel, po kterém se Sklepy Team Nová Paka již může radovat z mistrovského titulu.

Utkání začalo za velmi teplého počasí a za přítomnosti mlhavého oparu poměrně otevřeně. Útoky se překvapivě střídaly na obou stranách. Vapos ani Holín neproměnili zkraje utkání několik šancí, a tak se ujala až střela Erika Bodyho, který z bodu pro vhazování prostřelil brankáře Vinkláře. Ten pro poslední duel sezony nahradil v brance Martina Černého.

Petra Hureie na druhé straně překonal tečovanou ranou Honza Sedláček. Prvním zlomovým momentem byl gól Vaposu těsně před koncem první třetiny, který vsítil Aleš Kubíček. Holín se dál statečně držel, ale Vapos mu neustále utíkal. Každé snížení bylo následováno minimálně jedním gólem. Po dvou třetinách byl stav 6-3, a to i zdůvodu, že Holín nedokázal proměňovat své vyložené šance.

Třetí třetina už jen dokreslila vývoj utkání. Vapos přidal ještě další tři góly a vyhrál každou třetinu. Na vítězství 9-4 neměl žádný jednotlivec výraznou zásluhu, byl to zkrátka týmový výkon. Rozhodla práce v prostoru před oběma brankami a využívání šancí. Vapos zvítězil zaslouženě a získal bronzovou záplatu na semifinálové zklamání. Holín po loňském třetím místě a předloňském stříbru odchází z letošního ročníku tentokrát bez medaile.