Úvodní finále skončilo debaklem

První utkání z finálové série letošního ročníku přineslo překvapivé rozuzlení. Bohužel překvapení nebylo moc příjemné, neboť utkání skončilo rozdílem minimálně jedné třídy.

Divá Bára postrádala řadu opor. Trojice Karban - Zajíc - Semecký si plnila své povinnosti v semifinále Lomnické ligy, chyběli Marek Lukáč a Tomáš Plíšek. I přesto se Bára dokázala sejít v deseti lidech, v brance stál Vojta Kubina, takže takovýto výsledek se opravdu nečekal.

Už úvod utkání naznačil, že první duel si Divá Bára do výkladní skříně nedá. Skóre otevřel už po 96 sekundách David Musil, který zblízka propálil výstroj brankáře. V desáté minutě už byl stav 3-0, klid na hokejky Sklepů přinesly góly Suchardy a Matěje Chudoby.

V 11. minutě šel osamocen na branku Sklepů Víťa Svoboda. Byl vidtelně hákovaný, rozhodčí se chystal písknou trestné střílení, ale Svoboda v pádu dokázal brankáře překonat. Zdálo se, že by mohl vrátit Divou Báru do hry. V 16. minutě se situace opakovala, tentokrát jel na branku Radim Vaníček, kterého hákoval Sucharda. Gól tentokrát nedal, takže se pískalo trestné střílení. Bohužel pro utkání Vaníček trefil jen lapačku brankáře Věcheta, takže se skóre neměnilo.

V poslední minutě ještě vstřelily Sklepy dvě branky a "devastující" byla zejména teč Plecháče pět sekund před koncem třetiny. Stav 5-1 už byl pro Divou Báru neřešitelný.

Druhá perioda přinesla jen další zvýšení náskoku na 6-1, o které se postaral Červený. Divé Báře nejde upřít snaha, ale konsolidovaná obrana Sklepů je ke snížení nepustila.

Třetí třetina už jen podepsala frustraci Divé Báry, která inkasovala ještě 5 branek. Nutno dodat, že řada z nich by za nerozhodnutého stavu nepadla, zejména dvě branky v posledních 35 vteřinách.

HC Sklepy TEAM Nová Paka se ujal vedení ve finálové sérii 1-0. Další utkání je na programu v pátek, kdy by snad oba týmy měly být v nejsilnějších sestavách a finále by tak konečně mohlo mít úroveň, jakou si Jičínské hokejová liga zaslouží.