Zmijozel kráčí vstříc baráži

Již pětibodový náskok na dvojici pronásledovatelů Spirit - Blata, má nyní na kontě vedoucí celek 2. JHL HC Zmijozel. Další dvoubodové odskočení si zasloužil za vítězství 7-3 v přímém souboji se Spiritem, jenž obstaral vkročení JHL do roku 2015. Stále ještě zbývá dost zápasů na změnu, ale "kouzelníci" by o náskok již neměli přijít.

Více fotografií Josefa Hlaváčka naleznete na Zoneramě (odkaz ZDE).

Šlágr 12. kola 2. ligy byl velmi nervózní, což se neblaze projevilo na počtu trestných minut, které rozhodčí rozdali. Celkem bylo uděleno 91 trestných minut, což jistě bude aspirovat na "nejlepší výkon" sezony. Většinu trestu, a to včetně tří vyšších, si odseděli hráči Spiritu. Naopak v "honu na lišku" si lišku zahrál Michal Puš, jenž inkasoval velkou řádku ran, přesto všechno byl hlavní postavou utkání v pozitivním smyslu slovního spojení.

Utkání, jenž právem dostalo "PRIME-TIME" v sobotu od 17:00, začalo oproti všem předpokladům hrou na jednu branku. Zmijozel si vypracoval náskok, který na 3-0 poslal Michal Puš. Krátce po ní Spirit změnil hru a jeho líbivá kombinace se postupně změnila spíše na jateční souboj. Série faulů znamenala řadu vyloučení kterou však Zmijozel ještě nedokázal využít. Naopak v přesilovce 5 na 3 snižoval Jakub Gottwald a ještě v tomtéž oslabení vrátil tříbrankové vedení Zmijozelu Michal Puš. Nervozita vrcholila ve druhé třetině. V jedinou chvíli se nabízela bizardní situace, kdy v jednu chvíli byli na ledě tři hráči Spiritu, na střídačce rovněž tři a na trestné lavici se tísnilo hned 5 hráčů Spiritu.

Z toho těžil Zmijozel, zejména dvojice Puš - Vích, které se rovnoměrně a celkem 4 góly postarala o vedení Zmijozelu 6-2 ve 43. minutě. O výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Za Spirit ještě snížil druhou brankou Jan Kloz, posléze se však odebral do kabin po trestu do konce utkání, který obdžel spolu s druhým osobním trestem za nemístné poznámky vůči rozhodčím. Na konečných 7-3 upravil jubilejním 30. gólem sezony Michal Puš, a to 45 sekund před závěrečnou sirénou.

Blata už se dotáhly na druhé místo !

V neděli uzavřel 12. kolo souboj Blata - Žraloci. Tabulka naznačovala jasný souboj, ale zadaleka tomu tak nebylo. Žraloci předvedli jeden z lepších výkonů a byli Blatům vyrovnaným soupeřem. Jenže soupeři se do sestavy vrátil Zdeněk Antl a to se ukázalo být klíčovým faktorem. V utkáníé totiž vsítil 4 branky a nesporně pomohl k vítězsvtí Blat 7-5. Nejlepší sezona v historii klubu tak dostává další grády a je otázkou kdy nebo zda se tato jízda zastaví. Konkurence je veliká a Play-off může být nesmírně vyrovnané. O tom, kdo do něj postoupí rozhodne již základní část, která pro každý tým 2. ligy čítá 16 utkání. Tedy Blatům zbývají 4 utkání o maximálním výnosu 8 bodů. Do play-off stále mohou zasáhnout i Žraloci, jenž mají ztrátu pouhého bodu na 6. místo, které ještě před nadstavbou zaručuje postup. To nyní okupuje Železnice, která se ho jistě nebude chtít vzdát. Rozuzlení se kvapem blíží.