Chomutice prvním katem Vaposu

Ceněný kousek se povedl hokejistům týmu HC Chomutice, kteří v rámci probíhajícího 8. kola Elektrovích Meziokresního přeboru JHL porazili dosud neporaženého obhájce titulu HC Vapos Jičín. Vítězství přitom přišlo po velmi dobrém výkonu a nebylo dílem náhody, nýbrž zaslouženým produktem nadstandardní snahy všech hráčů týmu.

Foto z tohoto i dalších utkání naleznete na Zonerama (odkaz v levém sloupci).

Chomutice otevřeli skóre v 16. minutě, když se trefil Jakub Bláha. Vapos poté sice otočil na 2-1, ale pak se ke slovu znovu dostali domácí v čele s Leošem Miškářem. Ten si v utkání připsal 4 body za dva góly a dvě asistence, včetně vítězné branky. Na vítězství tak měl lví podíl. Vapos naopak k utkání nastoupil pouze v devíti lidech a na obvyklý drtivý tlak se mu nedostávalo potřebných sil. Naději ve 49. minutě ještě vykřesal krásnou tečí Tomáš Pacík, čímž snížil na 3-4. Jenže namísto vyrovnání přišly kličky Leoše Miškáře a odskočení na 5-3. Další branky už v utkání nepadly a Chomutice mají další cenný skalp, tentokrát ten nejcennější. V aktuální tabulce to znamená posun na druhou pozici zpět za stále jasně vedoucí Vapos.

Ještě před tímto duelem porazil Holín tým z Dobré Vody 11-4 a částečně tím odčinil blamáž s Gemou. Na vítězství se čtyřmi góly podílel Erik Body, pět bodů Lukáše Hlavatého pak znamená posun do vedení v soutěži o Pohár předsedy.

V pořadí 8. kolo stále probíhá, odehráno ještě nemají Grey Grizzlies ani Pěnčín, jejichž vzájemný duel 7. kola skončil jasně v poměru 9-4. Vrátit se zpět na druhou přičku a hlavně snížit vedení Vaposu bude chtít Divá Bára, která v minulém kole porazila 6-2, jako doposud jediná, Chomutice a ukazuje velmi dobrou herní formu.

Zpravodajství ze II. ligy

V nižší soutěži řádí Zmijozel, přesněji řečeno Michal Puš. Na své střelecké konto si v utkání se Žraloky, které Zmijozel ovládl 8-3, si připsal dalších 5 gólů, čímž zaokrouhlil svůj letošní střelecký počin už na 20 gólů v 6 utkáních!!! Stále výše směřují Blata i Robousy, jejichž vzájemný duel, který byl zkrácenou dohrávkou 2. kola, vyhrály Robousy 3-0, především díky skvělému výkonu brankáře Petra Hureie. Nyní by se další obětí Robous mohly stát Běchary, a to už dnes večer.

Nečekanou ztrátu zapsal Spirit, který zachránil bod v utkání s Kopidlnem až v poslední minutě, při hře bez brankáře. Posledním utkáním, a co se kvality týče, tak doslova, byl duel Železnice s Lužany. V těžce zmateném utkání vyčníval pouze jediný hráč, a to nováček v soutěži, přesně DNES padesátiletý (GRATULUJEME!!!) Richard Sladký, který vstřelil všechny 4 branky svého týmu a prakticky sám se postaral o vítězství Železnice 4-2.