Nůžky se rozevírají, Vapos v čele

Soutěž se pomalu blíží ke své třetině a do čela se dostal Vapos. Během čtyř dnů odehrál dvě utkání, která zcela ovládl a s devíti body je tedy oprávněným vedoucím týmem 1. ligy. Obě vítězství se rodila velmi snadno, když soupeři jen těžko dokázali vzdorovat útočné síle obhájce titulu. Nejbližšími pronásledovately jsou Chomutice a Sklepy, které mají shodně šest bodů.

Další fotografie z JHL naleznete na ZONERAMA (odkaz vlevo).

Vapos ovládl duel s Gemou ve velkém stylu, a to 10-0. V jejich brance si zasloužený shotout připsal Martin Černý. Krátce na to se odehrál i odložený duel 2. kola, ve kterém narazil na Divou Báru. Díky dobrému úvodu první i druhé třetiny odskočil na rozdíl více branek a nakonec zaznamenal výhru 6-2.

Divá Bára se v posledních týdnech shází velmi špatně , a tak k několika důležitým utkáním nastoupilo jen torzo týmu. Přesto to neznamenalo velký průšvih. V pondělí dokázali "The Oranges" v sedmi lidech statečně vzdorovat Sklepům v sedmi lidech. Nakonec to znamenalo porážku 2-3, ale k bodům nebylo daleko. V pátek v osmi lidech dokonce dokázala Bára porazit Holín 7-5. K nedělnímu utkání se sešly už ve 12 lidech do pole, ale znamenalo to jen porážku 2-6.

Daří se Sklepům, které se po dvou výhrách vyšvihli na dělenou druhou pozici. Poslední obětí se stal tým Grey Grizzlies, který i vinou dvou branek ve vlastní přesilovce 5 na 3 utžil debakl 2-10. Do čela střelců i eSpirits Poháru Předsedy JHL se dostal David Musil z novopackého celku. Spolu s Vaposem jediným neporaženým celkem letošního ročníku jsou Chomutice, které už obrali i některé favority. Naposledy to bylo vítězství 7-1 nad Dobrou Vodou, které znamenalo posun na druhou příčku Elektrovích 1. JHL.

Ve druhé lize se odehrálo velké derby mezi Robousy a Zmijozelem. Rivalita je ještě větší od přestupu Jakuba Vícha, který v barvách "havranů" zvítězil v kanadském bodování před dvěma lety. A právě tento hráč zajistil hattrickem vítězství "čarodějů" 6-4 na posílenými Robousy. Zmijozel je v čele 2. ligy JHL, a to bez ztráty bodu.