Úvodní víkend naplnil předpoklady

Elektrovích Jičínská hokejová liga nového ročníku odstartovala ve velkém stylu. Během víkendu bylo odehráno všech pět utkání 1. kola 1. JHL a určitě bylo co sledovat. Týmy nabídly vyrovnaná klání s daleko větším počtem branek než se čekalo, jasně vidět byly i posily jednotlivých celků.

Snaha o větší vyrovnanost JHL, kterou vedení aplikovalo rozdělením soutěže, se zatím ve velkém stylu vrací, uvidíme, co v následujících dnech nabídne 2. JHL. Pokračování v článku ...

Téměř dokonalé utkání na úrovni Okresního přeboru nabídlo hned první utkání ročníku, ve kterém se střetli Dobrá Voda a Libáň. Oba týmy nastoupily ve střídmém počtu hráčů a hra měla vysokou úroveň. Libáň zapojila i svou největší letní posilu, Míru Křepela ze Zmijozelu. A to se ukázalo jako rozhodující faktor. Hráč vstřelil 6 branek a stal se hlavním důvodem, proč Libáň zvítězila 10-6.

Šlágr úvodního kola obstarali lonští finalisté - Vapos (bývalí Hastrmani) a Sklepy. Velmi vyrovnané utkání plné krásných soubojů nakonec skončilo zaslouženou remízou, když oba brankáři dostali ve třetí třetině po jedné smolné brance. Oba týmy budou jistě patřit mezi největší favority letošní sezony.

Nedělní program začal vítězstvím Holína 7-2 na Pěnčínem, ale výsledek plně neodpovídá hře, kterou Pěnčín v utkání předvedl. Holín musel pro zranění v polovině utkání střídat brankáře, Ondru Barkmana ve 34. minutě nahradil Petr Hurei. Hattrickem se blýskl Lukáš Hlavatý.

V dalším utkání nastoupili Gema Jičín a Grey Grizzlies. Průběh utkání byl vskutku "zvláštní". Gema se rychle ujala vedení 2-0, a to i díky dvěma novým akvizicím z lomnického ZEOSu, Šulcovi a Nalezinkovi. Hořice přepli režim na zápasový a během 20 minut dokázali otočit na 6-2! Normálně takový stav na konci druhé třetiny musí stačit, né však grizlíkům. Gema za posledním 20 minut a 5 vteřin nastřílela až neuvěřitelných 7 branek a v nervydrásajícím závěru zvítězila 9-7.

Zvědavi jsme byli i na Divou Báru, kterou nečekal v úvodním kole lehký soupeř, sice Pivovar Svijany. Z celkoývch 11 posil nastoupilo jen pět, lehce posíleny byly i Svijany. Co se skóre týče, otevřely ho Svijany, ale Divá Bára měla po celý zápas náskok střídavý náskok. Definitivně srovnat stav dalšího více než pohledného utkání se Svijanům podařilo až v 55. minutě, a to baseballovým způsobem Davidu Karáskovi. Ve čtvrtek se představí ještě Chomutice, které měli v prvním kole, prakticky na vlastní žádost, volný los. Jak ale první kolo ukázalo, favoritů na titul ročníku 14/15 bude dost, stejně jako krásných a vyrovnaných zápasů.