První finále rozhodlo prodloužení

Co mužeme od letošního souboje o korunu Mistra Jičínské hokejové ligy čekat, naznačil první duel. V jednom z nejlepších utkání celého ročníku, ne-li vůbec nejlepším, proti sobě nastoupily rovnocenné týmy, které si nedarovaly ani jediný souboj.

Hastrmani nastoupily v nejsilnější možné sestavě, v brance nemohl chybět Ondra Šec. To Sklepům k ideální sestavě chyběla hned čtveřice hráčů v čele s bojovníkem Vojtou Žilákem, který si v prvním finále odpykal trest za tři osobní tresty, které jako jediný hráč soutěže během sezony nasbíral. Další ztrátou byla absence Martina Vencla a Lukášů Heřmanského s Benešem. Do branky se postavil Standa Věchet, který v semifinále hvězdnou formou zrovna neoplýval.

Utkání začalo v ostrém tempu a pozadu nezůstali ani rozhodčí, kteří rozdělili 13 trestů. Skóre se poprvé měnilo v 17. minutě, když po ose Pacík-Mácha-Mácha, dostal puk do branky starší Honza. Hokej byl nadále ve vysokém tempu, které jsou momentálně schopny předvádět jen tyto dva týmy. Ve 24. minutě bylo vyrovnáno, o což se postaral Matěj Chudoba po přihrávce Plecháče. Ani jeden z týmů soupeře nepřevyšoval a tak se pomalu přitvrzovalo. Vedení na stranu Hastrmanů vrátil ve 37. minutě Dan Mácha, který na druhý pokus dorazil nahození Zdendy Rozsypala tím, že v pohodě přehodil puk za ležícího Standu Věcheta. Deset sekund před přestávkou byl vyloučen Petr Mizera a jeho trest se přelil do třetí třetiny.

Ukončen však byl už po deseti sekundách. Hned na buly se puku zmocnil obránce Jiří Červený, podél mantinelu se protáhl do útočného pásma a puk nahodil před branku. Šec ho obtížně dokázal vyrazit jen před sebe, kde ho, ač tísněn, poslal pod horní tyč Petr Kracík. Od vyrovnání utužily oba týmy obranu, mnohdy i za cenu faulů. Proto se vrátka na trestnou lavici otevřela během necelých čtyř minut hned pětkrát a Sklepy musely bránit i 1:16 trvající oslabení 3 na 5. To sejim podařilo, ale pět minut před koncem poslal Hastrmany do vedení prefektní ranou, co se otřela o horní tyč, Tomáš Pacík. V utkání, kdy góly moc nepadají, to byl tvrdý direkt. Minutu a půl před koncem ještě Sklepy odvolaly brankáře ve snaze vyrovnat. Hastrmani měli několikrát puk na hokejce, aby vstřelili pojišťovací branku, ale vždy to skončilo jen u soupeře nebo na iceingu. V čase 58:50 vyrovnal Josef Soviár a poslal zápas do prodloužení, což si utkání samo o sobě zasloužilo.

Prodloužení trvalo jen dvě minuty. K puku se dostal Dan Mácha, který využil brejk a téměř vstoje vymíchal brankáře. Famózní utkání kazila jen malá kulisa, což by se mohlo určitě zlepšit v pátek, kdy je od 19:00 na programu utkání číslo 2.