Město Nová Paka

FOTO JHL na Zonerama

Interliga - kanadské body

Hastrmani a Holín vedou v semifinálových sériích

Úvodní zápasy semifinálových sérií jsou za námi a všechny týmy odhalily karty. Jsou skutečnou kvalitu předvedl tým Hastrmanů, který je největším favoritem na zisk mistrovského titulu. Díky třetí třetině dokázal zvítězit Holín, který brankou v poslední sekundě otočil nepříznivé skóre z 1-3.

Další fotografie z tohoto utkání od J. Hlaváčka naleznete na Facebooku JHL.

Nejlepší vstup do semifinálových sérií zaznamenali Hastrmani, kteří rozstříleli Chomutice v poměru 12-2. Utkání pro ně nezačalo nejlépe, ale ze špatného startu, kdy v 1. minutě a posléze v sedmé prohrávali 1-2, po dvou pohledných brankách Jakuba Bláhy, se rychle oklepali a převzali vedoucí roli.

O zachycení nástupu Chomutic se postaral Aleš Kubíček, který dvěma brankami dvakrát vyrovnával v 1. třetině. Ta skončila 2-2 a utkání se tvářilo vyrovnaným dojmem. Zlom nastal ve 27. minutě, kdy nejprve Pepa Bernard a vzápětí Tomáš Svoboda slepenými góly navážily veškeré naděje na stranu svého týmu. Od této chvíle až po zbytek druhé třetiny šlo o "vodnickou" exhibici a "přehlídku síly". Krásné kombinace se střídaly s rychlými protiútoky a do branky Chomutic padal jeden gól za druhým. O rekord letošního Play-off se postaral Petr Mizera, který dosáhl hattricku během 5 minut a 31 sekund a o další dvě minuty později přidal i čtvrtou branku.

V poslední třetině už si Hastrmani uvědomili, že by nebylo dobré předvést všechny své zbraně v utkání, které je rozhodnuté a ve hře polevili. Dopad to však mělo pouze na produktivitu, když ve třetí třetině přidali "už jen" dvě branky a ujali se vedení v sérii po výsledku 12-2.

Utkání Sklepů s Holínem mělo trochu jiné parametry. Soupeři byli poměrně vyrovnaní, i když Sklepy přeci jen vyzařovaly lepší dojem. Holín chvílemi jen těžko zachycoval nástupy Sklepů, ale ve skóre se držel stále na dostřel. Na 2-1 ve prospěch Sklepů upravoval ve 30. minutě Beneš a do kabin se šlo za tohoto stavu.

Třetí třetina nabídla největší podívanou. Hned v úvodu využil přesilovku novopacký Martin Vencl, který z pozice obránce nejprve sjel za branku a poté využil důrazu svých spoluhráčů a po vyjetí zpoza klece udeřil, čímž poslal svůj tým do vedení 3-1. Holín reagoval snížením Lukáše Hlavatého po kombinaci na kruhách a to dostalo hosty zpět do hry. Sklepy pak předvedly sérii faulů, z čehož pramenioa více než dvě minuty dlouhá přesilovka 5 na 3. Tu využil po 70 sekundách Petr Daňo, který vyrovnal. Sklepy se dál tlačily do útoky a Holín spíše bránil. Při vlastním oslabení v samém závěru ujížděl Jarda Hlavatý a ve vyložené šanci nepřekonal brankáře Věcheta. Na časomíře zůstal čas 00:01 a Sklepy už buly před vlastním brankářem zabalily. Celá pětka pak sledovala jak přímo z vhazování střílel Lukáš Hlavatý a jeho bratr Jaroslav dorážel ještě před závěrečnou sirénou do branky, jejíž strážce už také koncentrací neoplýval. Rozhodčí branku uznali a Holín se tak také ujal vedení 1-0 v této sérii.

Další zápasy se hrají ve středu v 19:15, a to Chomutice vs. Hastrmani. Ve čtvrtek od 19:00 se zase utká Holín se Sklepy. Všichni diváci jsou tímto samozřejmě zváni.