Kdo zastaví Gemu?

Před začátkem sezony přišli o 7 hráčů včetně dvou brankářů, nepovedený start do soutěže a sestup do nejnižší skupiny, kde museli do poslední chvíle bojovat o postup do Play-off, v něm nakonec chytli Svijany, které se v průběhu sezony svými výsledky pasovaly na černého koně celé soutěže. Přesto je Gema stále ve hře a trápí největšího favorita - tým Hastrmanů.

Tým HC Pěnčín/Daliměřice vyřadil Zmijozel, ve čtvrtfinále se utká s Holínem.

Osmifinále nabídlo několik překvapení. Vyřazení Divé Báry bylo zajisté šokem, ale poslední výsledky Báry i Dobré Vody nasvědčovaly tomu, že utkání bude vyrovnané. Dobrá Voda ho takticky zvládla lépe a i díky štěstí postoupila. Grey Grizzlies nastoupili ve velkém stylu, ale v závěru utkání jim kolena vibrovala téměř na radiové frekvenci a jen smůla na hokejkách hráčů Libáně posunula Hořice dál v Play-off. V pondělí přišel na řadu Zmijozel a suverén začátku nadstavby byl po individuálních chybách vyřazen, dál šel Pěnčín.

Nic to ale nebylo ve srovnání s postupem Gemy přes Svijany. Absolutorium patří celému týmu, ale především brankáři, který se proměnil v neprostupnou zeď. Za jeho záda pasl za 64 minut pouze jediný gól a to na postup přes favorita na zisk cenného kovu stačilo. Nedisciplinovanost hráčů málem Gemu o postup připravil, ale stejný problém měl v prodloužení i soupeř a zkušený harcovník a vítěz kanadského bodování v sezoně 2011-12 (ještě v dresu slabé Sobotky) Patrik Köhler, posunul Gemu do čtvrtfinále.

Tam se poté dostal ještě Holín, který v obstaralov výlov brankáři Železnice, i Chomutice, které přeci jen byly o krok lepší v utkání se Spiritem.

Postup Gemy přes Svijany nebyl dostatečným varováním pro Hastrmany, ti s vidinou klidného postupu nenastoupili stoprocentně soustředeni a po první třetině senzačně prohrávali 0-2. Ve druhé třetině vyrovnal dvěma góly Martin Petrgál. I do třetí třetiny se šlo s tím, že budoucí vítězství Hastrmanů je jasnou záležitostí. Ve 45. minutě opět zmrazil Hastrmany Tomáš Málek, který vystartoval z trestné lavice, dvířka se za ním sama zaklapla (to se nestává každý den a kdyby se tak nestalo, následoval by další trest) a pelášil rovnou k brance, kde dostal puk za záda brankáře Šece. Za dvě minuty poslal puk pod víko Aleš Kubíček a bylo to znovu vyrovnané. Dalších třicet vteřin brankář Šec podjel puk a Patrik Köhler z velkého úhlu zakončoval do nehlídané klece. Přestřelka pokračovala a následnou přesilovku využil Jirka Matějka, čímž 10 minut před koncem srovnal na konečných 4-4. Další branka už nepadla, a tak se zrodil další nečekaný výsledek v letošním play-off. Zastaví Hastrmani v úterý v 19 hodin Gemu? Nebo se o to pokusí až v neděli od 15:30 její semifinálový soupeř...?