Účastnící Play-off známi, Sklepy a Hastrmani do čtvrtfinále.

Už jen pár dní zbývá do vyřešení posledních otázek ohledně postupujících do Play-off. Poslední změny mohou nabídnout utkání Hastrmani vs. Sklepy NP a Svijany vs. Holín.

Hastrmani i Sklepy si v předposledním kole nadstavby "TOP" zajistili přímý postup do čtvrtfinále. Sklepy i s dávkou štěstí porazili Grey Grizzlies a Hastrmani si v těsném poměru 3-2 poradili s Holínem. Vzájemný souboje rozhodne, kdo z těchto dvou týmů půjde do Play-off jako nejlépe nasazený a kdo jako dvojka. Momentálně jsou na tom lépe Sklepy, kterým k udržení jednobodového náskoku stačí remíza. O další tři body zpět se nacházejí Svijany, které bez problémů smetli Divou Báru 8-3 a před nyní čtvrtým Holínem mají náskok jednoho bodu. Už jisté je obsazení pátého a šestého místa, na kterých se usadili Divá Bára a Grey Grizzlies Hořice. Jejich vzájemný souboj už na tomto pořadí nemůže nic změnit.

Rozhodnuto je i ve Skupině Play-out, kde Gema porazila Železnici 4-3 v utkání, které bylo kvůli konfliktu mimo hrací plochu, po domluvě obou celků, ukončeno po dvou třetinách. Pro Železnici to byl poslední zápas v nadstavbě, zatímco Gemu ještě čeká utkání s Lužany, ve kterém se ale už nic nemůže změnit na tom, že Gema skupinu vyhraje a Železnice skončí na druhém, a posledním postupovém, místě. O všem rozhodly vzájemné zápasy, které mimo Play-off protentokrát ponechají i Kopidlno.

Schválně jsem si na konec nechal skupinu "STŘED", která se zamotala extrémním způsobem. První tři celky mají shodně 12 bodů a navíc i stejný poměr výher a porážek. V extrémním případě se k nim může připojit i Pěnčín, ale po dvou třetinách prohrával s Dobrou Vodou 0-2. O pořadí více než dvou celků se stejným bodovým ziskem, rozhodne minitabulka vzájemných zápasů, která bude zveřejněna krátce po 19. hod v dalším článku.

Páté místo ve Skupině STŘED obsadila díky vítězství nad Zmijozelem 4-2 Libáň a v osmifinále v neděli 2.3. v 17:45 narazí na Grey Grizzlies Hořice. Poslední příčku obsadí Dobrá Voda, která se od 15:30 utká s Divou Bárou.