Začala nadstavbová část sezony

Ve středu 11. prosince začala nadstavbová část JHL. Týmy byly rozděleny do třech skupin podle toho, jak zakončili základní fázi sezony. V této fázi se utkají v rámci skupiny s každým soupeřem dvakrát a budou bojovat o lepší pozici pro Play-off, respektive o účast v Play-off.

Na úvod se potkaly týmy nejnižší skupiny "Play-out", a to v zápasech Gema vs. Robousy a Železnice vs. Lužany. Robousy začaly lépe a po dvou třetinách vedli 5-3, když se závěrečnou sirénou druhé třetiny skóroval Michal Svoboda. Po přestávce se ale obraz hry zcela změnil a Gema vyhrála závěrečnou třetinu 5-0 a celkově otočila utkání na 8-5. Druhé utkání mělo jiný ráz a Železnice postupně zvyšovala své vedení až na konečných 4-0 a do druhé fáze sezony vstoupila mnohem lépe.

Všechna tři utkání nejvyšší skupiny byla velmi vyrovnaná a nabídla dvě remízy 3-3, které se urodily v utkání Divá Bára - Sklepy a Svijany - Hastrmani. Utkání Holín - Grizzlies se vyvíjelo ve prospěch hostí z Hořic, ale Holín dokázal vyrovnat na 4-4. V závěru však nezvládl vlastní přesilovku a bratři Karbani vrátili vedení definitivně na stranu Hořic.