Hastrmani zatopili Novopacké Sklepy

Ve středu se na Zimním stadioně v Jičíně slavilo ve velkém, protože v souboji loňských mistrovským týmů, tedy HC Sklepy Teamem Nová Paka a Hastrmany, zvítězil mistr loňské "B-Skupiny" s přehledem 5-1. V určitě nejkvalitnějším utkání probíhajícího ročníku patřila první půle brankařům Standovi Věchetovi a Martinu Černému, ale přesně o polovině utkání nastal zlom a začaly padat branky.

V čase 30:17 otevřel skóre utkání Tomáš Svoboda a poté se v utkání, které zdobila bezchybná defenziva obou celků, strhlnul útočný souboj. Sklepy doplácely na svou nedisciplinovanost a Hastrmani nemilosrdně trestaly. V utkání zužitkovali tři ze sedmi přesilových her. Tu první po bratrské souhře Daniel Mácha, který zvyšoval na 2-0 pro Hastrmany. Krátce nato sice snížil Martin Plecháč, ale o 39 sekund později už to bylo opět o dvě branky, když další vyloučení trestal Zdenda Rozypal. Hřebíček do rakve svého soupeře pak zatloukl Aleš Kubíček, který prostřelil brankáře Věcheta nechytatelnou dělovkou od středové čáry.

Vedení 4-1, které Hastrmani vydřeli ve čtvrté desetiminutovce utkání, už pak s přehledem pohlídali. Skvělý výkon podali především obránci Rozsypal, Jirásek, Pekárek a Matějka, kteří jištěni brankářem Černým, nepustili Sklepy do větší šance. Vítězství 5-1 pečetil v 56. minutě Honza Mácha.

Hastrmani tak po porážce 3-6 od oslabených Hoříc opět ukázali, že se s nimi musí letos počítat a velmi se přiblížili ke kýženému postupu do TOP skupiny nadstavby letošní sezony.

Přečtěte si, co na utkání napsali na svých stránkách Sklepy: "Středeční zápas s Hastrmany. Ti jsou jako tým loňským vítězem skupiny „B“, pro letošní spojenou soutěž v jejich kádru nastupuje množství hráčů zaniklého Zimáku. Bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého, první zápas, do kterého jsme nenastupovali v roli jasného favorita. Vyhlídky obou týmů byly řekněme vyrovnané, první ostrý test pro nás však vůbec nedopadl dobře. K zápasu jsme nastoupili s 12 hráči do pole (scházel Vencl, Chudoba M., Soviár – ti studují, Musil i Heřmanský (těm to letos ještě na OHL nevyšlo). V brance nastoupil Standa Věchet a nutno říci, že ani on tentokrát neměl den. Soupeř na nás vyrukoval (a v pohodě přebruslil) s 10 hráči v poli.
První třetina skončila bez branek, to jsme ještě soupeřovi tak nějak stačili (i když již bylo zřejmé, že soupeř „chce víc“). Od prvních chvil zápasu jsme navíc přehnaně řešili výroky rozhodcovské dvojice Kejzlar-Lukáč, což vyvrcholilo již v 15. minutě, kdy náš obránce nahazoval na útočné polovině, ve středním pásmu puk tak vehementně, že trefil strop stadionu. Rozhodčí Kejzlar se rozhodl vylučovat, což neunesl Zdenda Augusta a poněkud „výrazněji“ protestoval. Ačkoliv nakonec z avizovaného vyloučení sešlo (na zásah vedoucího disciplinární komise v dresu soupeře – Rosiho), Maska vyfasoval 10 minut osobní trest.
Druhá třetina rozhodla zápas – soupeř otevřel skóre v čase 30:17. Gól se nechá charakterizovat klasickým: nedáš-dostaneš. Pak přišla nějaká naše oslabení, většinou zbytečná (fauly v útočné třetině). Téměř 50 sekund jsme hráli ve třech proti pěti, vydrželi jsme. Když už se trest druhého hráče blížil ke konci (a my hráli tedy ve čtyřech) soupeř udeřil podruhé (3 sekundy před návratem z trestné). Zpátky do hry nás dostal gól Plecháče v čase 37:03. Bohužel jsme šli brzo zase do čtyřech a soupeř po 3 sekundách přesilovku využil (po buly šel puk na modrou a střela). Na kontakt jsme tak byli pouhých 39 sekund, což nás dost srazilo. Definitivně nás dorazil gól z více jak poloviny hřiště, který zapadl za Standu 54 sekund před koncem třetiny.
Třetí třetina byla opticky snad i vyrovnaná, ale soupeř hrál, co potřeboval. O vítězi nebylo pochyb. Konečnou podobu výsledku dal soupeř v 16. minutě třetiny, kdy střelou z poměrně velkého úhlu využili Hastrmani další svoji přesilovku.
Celý zápas byl soupeř lepší, lépe se pohyboval, bruslil. My jsme naopak nebruslili, v podstatě jsme působili ospalým dojmem. Jediný Vojta Žilák se nebál do toho „šlápnout“ a často vyrážel do útočných akcí. Dostali jsme tři góly v oslabení, vyloučení (těch zbytečných) bylo mnoho (soupeř nás také nešetřil, vyloučených měl ale výrazně méně – což je možná dobře, poněvadž přesilovka pro nás tento zápas opravdu nebyla výhodou).

V poseldních dnech bylo odehráno ještě několik utkání JHL. V úterý Zmijozel velmi potrápil Holín a takricky vyspělou hrou deptal jejich útočné snahy. Nebýt několika podařených individuálních akcí a záchranných zásahů brankáře Barkmana, nemuselo utkání skončit vítězstvím Holína 5-2. To žádný problém se soupeřem neměli Grey Grizzlies, kteří rozstříleli Běchary 15-1 a ty tak už počtvrté z pěti utkání inkasovali více než deset branek. A ještě nejčerstvější zmínka. Divá Bára se díky vítězství 5-2 nad Dobrou Vodou posunula na čelo skupiny A, ale teď ji čeká velmi těžký soupeř ze Svijan. Utkání dávám velké naděje a mohlo by nabídnou podobně kvalitní hokej jako souboj Sklepů s Hastrmany.